Nikon patentuje dwa szkła do pełnoklatkowych bezlusterkowców. Co za tym idzie?

Nikon patentuje dwa szkła do pełnoklatkowych bezlusterkowców. Co za tym idzie?
Marcin Falana

08.09.2017 09:35, aktual.: 26.07.2022 18:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wszyscy, którzy liczą na pełnoklatkowy bezlusterkowiec Nikona ucieszą się z informacji, że japoński producent opatentował dwa nowe obiektywy do aparatu tego typu. Jeden to super jasny obiektyw 52 mm f/0.9, a drugi to szerszy standard 36 mm f/1.2.

Patenty zostały zauważone przez japońską stronę Hi-lows-note, na której dostępne są schematy nowych obiektywów. Warto zaznaczyć, że nie są to pierwsze obiektywy do pełenoklatkowego bezlusterkowca, które opatentował Nikon. Dwa zoomy tego typu zostały opatentowane w ostatnich latach, jeden w 2014 roku, a drugi wcześniej w tym roku.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Poza tym NikonRumors donosi o pracach Nikona nad nowym, zaawansowanym adapterem do swojego nowego bezlusterkowca. Według NikonRumors adapter ma być bardzo skomplikowany i drogi. Ma pozwalać na szybkie ostrzenie obiektywami Nikona łącznie z AF-D po podłączeniu do bezlusterkowca. Byłby to dobry krok na początek systemu, użytkownicy obiektywów do lustrzanek mieliby możliwość cieszenia się swoją optyką z nowym aparatem.

Adapter
Adapter

Patenty nie oznaczają, że nowe szkła i adapter pojawią się razem z pełnoklatkowym bezlusterkowcem, jednak miejmy nadzieję, że Nikon pracuje nad takim aparatem. Jeżeli japoński producent ma rzeczywiście stanąć na nogi, to nie może się ograniczać do lustrzanek. Na tym polu Nikon produkuje świetne aparaty, ale bez poważnych bezlusterkowców będzie z czasem tracił rynek.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)