Nikon Zfc: Kolejny aparat w stylu retro? Tym razem może być to bezlusterkowiec

Nikon Zfc: Kolejny aparat w stylu retro? Tym razem może być to bezlusterkowiec

Nikon Zfc: Kolejny aparat w stylu retro? Tym razem może być to bezlusterkowiec
Marcin Watemborski
15.06.2021 11:15, aktualizacja: 15.06.2021 13:45

Pamiętacie korpus Nikon Df? Była to lustrzanka cyfrowa nawiązująca swoim wzornictwem do klasycznych aparatów tradycyjnych. Tym razem na celowniku Nikona może być bezlusterkowiec, który do złudzenia przypomina piękne lustrzanki serii Nikon FM z lat 70. i 80.

Nikon Df, czyli lustrzanka cyfrowa w retro obudowie, a zawierająca w środku ówcześnie nowoczesną technologię, budziła w fotografach mieszane uczucia. Delikatnie mówiąc. Niektórzy uważali, że jest to aparat piękny i nietuzinkowi, inny twierdzili, że jest toporny, nieprzemyślany i okrutnie brzydki. Po tym modelu, firma Nikon nie pokazała kolejnego wzorowanego na retro korpusu.

Wygląda jednak na to, że tonący brzytwy się chwyta i Nikon po ogromnych stratach finansowych będzie próbował łapać się wszelkich sposobów na zarobienie pieniędzy. Najnowsze plotki donoszą o korpusie mającym nazywać się Nikon Zfc. Jak sama nazwa wskazuje – będzie on bazował na systemie Nikon Z.

Obraz

Ptaszki ćwierkają, że ma jego specyfikacja i funkcjonalność mają być bardzo zbliżone do Nikona Z50, którego mieliśmy okazje sprawdzić. Podobnie jak on, Nikon Zfc miałby mieć w środku matrycę APS-C i być bezlusterkowcem. Zaskakujące jest jednak wzornictwo, ponieważ tym razem Nikon może zrobić to dobrze. Nikon Zfc ma swoją budową przypominać klasyczne lustrzanki jednoobiektywowe Nikon FM – smukłe, srebrne i po prostu piękne. To korpus, który musi wpaść w ręce każdego miłośnika tradycyjnych aparatów.

Nikon Zfc ma występować w 3 kolorach: czarnym, brązowym oraz srebrnym, ale nie wiadomo, czy chodzi o kolor samej okleiny, czy też o elementy jej pozbawione. Oprócz tego, plotki donoszą, że wraz z aparatem pojawią się 2 nowe obiektywy, wpisujące się w estetykę systemu Nikon Z. Będą to: Nikkor Z DX 28 mm f/2.8 oraz Nikkor Z DX 35 mm f/1.8 – oba przeznaczone do matryc APS-C.

Nowy korpus w stylu retro może mieć swoją premierę już 28 czerwca 2021 roku, a jego cena ma wynosić około 999 dolarów, czyli niecałe 4000 złotych.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)