Nikon SB‑700: zaawansowane funkcje

Nikon SB-700: zaawansowane funkcje
Mateusz Gołąb

15.09.2010 15:02, aktual.: 01.08.2022 15:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nikon Speedlight  SB-700 to nowa lampa błyskowa dedykowana nikonowskiemu systemowi światła błyskowego. Jest łatwa w obsłudze, a przy okazji ma kompaktowe rozmiary. Znajdziemy tu wiele zaawansowanych funkcji znanych z wyższego modelu SB-900.

Zobacz również nową lustrzankę Nikon D7000 oraz dwa profesjonalne obiektywy Nikor 35 mm i 200 mm.

Nowość od Nikona różni się od np. SB-600 samym wyglądem, zbliżonym do SB-900. Wyposażona jest w system pomiaru ekspozycji i-TTL, wielostopniowy zoom automatyczny (który wykrywa sam ogniskową aparatu) i reguluje moc błysku dla kąta widzenia w zakresie od 24 do 120 mm.

Można jej używać do sterowania dwiema grupami lamp błyskowych, proporcjami mocy błysku, a podczas konfigurowania oświetlenia SB-700 również wykorzystać jako lampę zdalną. Oczywiście lampa ma obrotową główkę, a w standardowym wyposażeniu znajdziecie praktyczną nasadkę rozpraszającą i zmiękczającą światło. Jako opcję można sobie dokupić specjalną nakładkę uszczelniającą mocowanie podczas np. fotografowania w plenerze.

Główne cechy SB-700 (z informacji prasowej):

  • Nowy, udoskonalony interfejs z wyświetlaczem LCD i intuicyjne rozmieszczenie przycisków usprawnia i ułatwia wybieranie funkcji.
  • Dzięki **maksymalnej liczbie przewodniej 38 **(w przypadku aparatu formatu FX przy standardowej czułości oświetlenia ISO 100, 120 mm) lampa charakteryzuje się dużą mocą, odpowiednią dla większości potrzeb oświetleniowych w codziennej fotografii.
  • Wielostopniowy zoom automatycznie dostosowuje się do bieżącej ogniskowej obiektywu podłączonego do aparatu i obejmuje kąt widzenia od 24 do 120 mm.
  • Możliwość szybkiego** wyboru jednego z trzech wzorców oświetlenia** odpowiednich do każdej sytuacji zdjęciowej sprawia, że jest to idealna lampa błyskowa do fotografowania w wielu sytuacjach. Rozkład centralny zapewnia wyższą moc błysku i liczbę przewodnią oraz doskonale wydobywa obiekt z otoczenia. Rozkład równomierny sprawdza się podczas fotografowania grup obiektów w pomieszczeniach lub płaskich powierzchni, natomiast rozkład standardowy koncentruje się nieznacznie na środku sceny i jest przydatny w większości innych sytuacji.
  • Krótki czas ładowania:** ok. 2,5 sekundy **przy korzystaniu z baterii niklowo-kadmowych lub alkalicznych i ok. 3,5 sekundy przy korzystaniu z baterii litowych.
  • Szybki tryb sterowania bezprzewodowego umożliwia sterowanie proporcją emisji ilości światła przez lampy błyskowych w grupach A i B. SB-700 może również pełnić funkcję lampy zdalnej w kreatywnym systemie oświetlenia firmy Nikon (CLS).
  • Lampa SB-700 automatycznie wykrywa temperaturę palnika lampy i opóźnia czas ładowania w przypadku jej nadmiernego wzrostu, chroniąc w ten sposób urządzenie przed przegrzaniem i uszkodzeniem.
  • Oprogramowanie lampy błyskowej** można łatwo aktualizować** za pośrednictwem jednoobiektywowych lustrzanek cyfrowych firmy Nikon.
  • Model SB-700 wyposażony jest w** twarde fluorescencyjne i żarowe plastikowe filtry barwne**. Są one trwalsze, bardziej odporne na temperaturę i prostsze w obsłudze niż standardowe filtry foliowe. SB-700 automatycznie wykrywa podłączenie obu typów filtrów barwnych i przekazuje informacje o filtrach do aparatu, co umożliwia optymalizację temperatury barwowej. Dostępny jest również opcjonalny zestaw filtrów barwnych SJ-4.
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)