Nikon Z8 nie "przyjmuje" obiektywów. Producent ogłasza akcję serwisową

Nikon Z8 nie "przyjmuje" obiektywów. Producent ogłasza akcję serwisową

W niektórych Nikonach Z8 nie da się zablokować obiektywu.
W niektórych Nikonach Z8 nie da się zablokować obiektywu.
Źródło zdjęć: © Licencjodawca
Marcin Watemborski
27.06.2023 09:48

Akcje serwisowe u Nikona nie są rzadkością. Najnowsza dotyczy najnowszego modelu pełnoklatkowego bezlusterkowca. Użytkownicy donoszą, że niektóre Nikony Z8 nie chcą współpracować z żadnymi obiektywami. A to już poważny problem.

Nikon Z8 jest bardzo popularnym modelem wśród fotografów – zarówno amatorów jak i profesjonalistów. To właśnie ten korpus pozwolił Nikonowi podnieść się częściowo z problemów finansowych i dzięki niemu na japońskim rynku Nikon zanotował trzecią pozycję względem popularności.

Czas na łyżkę dziegciu. Nikon Z8 nie jest aparatem idealnym. Oddziały Nikona z Japonii, Europy oraz USA poinformowały o akcji serwisowej, która ma rozwiązać bardzo poważny problem z mocowaniem obiektywu. Konkretne serie modelu Nikon Z8 mają źle złożony bagnet, który uniemożliwia podłączenie obiektywu i zablokowanie go.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Japoński producent zidentyfikował serie aparatów dotkniętych błędem. W oświadczeniu prasowym zobowiązał się do naprawienia problemu podczas specjalnej akcji serwisowej, która obejmuje nawet te korpusy, którym skończyła się gwarancja.

Sprawdź numer seryjny swojego Nikona Z8.
Sprawdź numer seryjny swojego Nikona Z8.© Licencjodawca

Po to, by sprawdzić, czy wasz egzemplarz Nikona Z8 podlega bezpłatnej naprawie, musicie wejść na specjalną stronę internetową i wpisać numer seryjny. Ten natomiast znajduje się pod odchylanym ekranem LCD. Jeśli na podstawie numeru seryjnego potwierdzi się, że wasz aparat został obarczony błędem, na stronie pojawią się dalsze instrukcje postępowania.

Użytkownicy, których aparaty mają problem z bagnetem, otrzymają etykietę nadania przesyłki prosto do serwisu, a po naprawie korpus zostanie niezwłocznie odesłany. Usługa jest w pełni bezpłatna. Nikon posypał głowę popiołem.

Co ciekawe, Nikon Z8 nie jest jedynym aparatem, który ma problem. Flagowy bezlusterkowiec Nikon Z9 również ma swoje bolączki. W grudniu 2022 r. rozpoczęła się akcja serwisowa, której było celem naprawienie przycisku do zwalniania blokady obiektywu. Użytkownicy, których dotknął ten problem, nie mogli zmienić szkła na inne, bo to było zablokowane na korpusie.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)