Ważna aktualizacja do aparatów Leica. Pojawiły się nowe funkcje

Ważna aktualizacja do aparatów Leica. Pojawiły się nowe funkcje
Źródło zdjęć: © © MF
Monika Homan

02.07.2018 12:17, aktual.: 26.07.2022 17:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aktualizacja systemu dla 5 modeli aparatów Leica jest już dostępna do pobrania. Producent poprawia funkcjonalność swoich aparatów.

Leica wydała nowe oprogramowanie dla pięciu modeli aparatów: M10, Q, CL, TL2 i T/TL.

Po aktualizacji w Leice M10 możliwe będzie wybranie dłuższego czasu ekspozycji - do 4 minut przy podstawowym ISO. Wprowadzono też nowy tryb zdjęć seryjnych, z mniejszą liczbą klatek na sekundę. Możliwe będzie zapisanie oszacowanej wartości przysłony w danych EXIF. Dodatkowo będziecie mogli wyłączyć czerwoną diodę LED z tyłu aparatu.

Użytkownicy Leiki Q dostają nowe menu, które zapewnia szybszy dostęp do podstawowych funkcji aparatu. Możliwe będzie też określenie czy chcecie korzystać z elektronicznej, czy mechanicznej migawki. Dodatkową funkcją jest tryb oszczędzania energii, a pod przyciskiem funkcyjnym będzie mogli teraz zapisać więcej opcji. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość importowania i eksportowania z karty pamięci profilów użytkownika. Dodatkowo, po aktualizacji, aparat zapamięta ostatnio używany punkt autofokusa i ustawienia samowyzwalacza nawet po jego wyłączeniu.

Nowe oprogramowanie Leiki CL pozwala na zablokowanie przycisków na korpusie, które mogą się przypadkowo wciskać podczas wykonywania zdjęć. Dodatkowo można będzie zamienić funkcje dwóch tarcz nastaw umieszczanych na body. Tutaj też Leica zdecydowała się na wprowadzenie trybu oszczędzania energii.

Również użytkownicy Leiki TL2 będą mogli wybrać, kiedy chcą korzystać z elektronicznej migawki. Wprowadzono też funkcję focus peaking dla osób używających manualnych obiektywów z mocowaniem M i R. Tutaj również rozszerzono możliwości przycisku funkcyjnego. Aktualizacja wprowadza dodatkowo możliwość korekcji ekspozycji podczas nagrywania wideo.

Poprawiono korekcję aberracji chromatycznej w modelach T i TL oraz wsparcie obiektywu Elmarit-TL 18 mm F2,8 ASPH dla tych korpusów. Poprawiono też funkcjonalność połączenia aparatu z telefonem za pomocą aplikacji.

Aktualizacje są dostępne do pobrania na stronie leica-camera.com. Można ją pobrac i zainstalować samemu, albo skorzystać z bezpłatnej usługi w sklepach Leica, które niestety są tylko w Warszawie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)