Obiektywy Viltroxa mogą uszkodzić Fujifilm X‑Pro3. Pomyśl, zanim kupisz

Obiektywy Viltroxa mogą uszkodzić Fujifilm X-Pro3. Pomyśl, zanim kupisz
Marcin Watemborski

14.05.2020 08:35, aktual.: 14.05.2020 12:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Viltrox, niezależny producent optyki do bezlusterkowców, poinformowała o problemach, które mogą wywołać ich obiektywy podczas stosowania z Fujifilm X-Pro3. Zdecydowanie warto się zapoznać z oświadczeniem przed zakupem.

Viltrox produkuje wiele obiektywów z różnymi mocowaniami. Jednak to te, które pasują do aparatów Fujifilm X mogą wywołać problemy. Najgorsze jest to, że sprawa tyczy się zaawansowanego modelu bezlusterkowca Fujifilm X-Pro 3, który obecnie kosztuje około 8700 złotych.

W ogłoszeniu producenta znajdziemy informację dotyczącą 3 obiektywów firmy Viltrox o ogniskowych: 23 mm, 33 mm oraz 85 mm. Konstrukcja szkieł może kolidować z budową korpusu Fujifilm X-Pro3. Sytuacja wyszła na jaw po tym, jak Pete Richardson napisał o problemie ocierania konstrukcji na forum DPReview. Dotyczyło to obiektywu Viltrox 85 mm f/1.8 i Fujifilm X-Pro3.

Obraz

Ze względu na kształt bryły korpusu oraz budowę tubusu obiektywu, przycisk do zwalniania blokady bagnetu ociera o konstrukcję. W ten sposób może powstać ślad na korpusie. Powodem jest to, że zwolnienie blokady bagnetu w modelu X-Pro3 jest bardziej wypukłe niż w przypadku X-Pro2.

Oprócz tego właściwie nie dzieje się nic złego, aczkolwiek chyba nikt z nas nie chciałby, by jego aparat za ponad 8,5 tys. złotych został w taki sposób naruszony. Przy odsprzedaży na pewno nie ujdzie to nikomu na sucho. Warto się zastanowić przed zakupem wspomnianych wyżej szkieł.

Interesujesz się grami wideo? Wypełnij naszą ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)