Odbitki przez Internet - najlepsze serwisy w Polsce

Odbitki przez Internet - najlepsze serwisy w Polsce

Fot. Melissa.Tse / Flickr
Fot. Melissa.Tse / Flickr
Łukasz Łusiak
06.01.2011 14:33, aktualizacja: 01.08.2022 14:50

Coraz więcej osób wywołuje swoje odbitki przez Internet - za pomocą internetowych fotolabów. Możemy przebierać w ofertach, a zamówienie w Sieci papierowych odbitek nie stanowi żadnego problemu. Problemem może być jednak wybór najlepszej oferty. Na które polskie serwisy warto zwrócić uwagę?

Tradycyjne, prawdziwe papierowe odbitki mają swój niepowtarzalny klimat. Osoby mające do dyspozycji drukarkę atramentową, mogą wykonać takie wydruki we własnym domu. Trzeba pamiętać przy tym że dobrej jakości wydruki może zapewnić jedynie profesjonalny, a tym samym drogi sprzed. Cena domowej odbitki nie jest wcale mała - obliczenia wskazują, że średni koszt wydrukowania w domu jednego zdjęcia o wymiarach 10 x 15 cm na specjalnym papierze wynosi od 1,40 do 2,50 złotego.

Alternatywą może się okazać zlecenie wykonania zdjęć profesjonalnej firmie fotograficznej oferującej wywołanie naszych zdjęć przez Internet. Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści. Dzięki coraz większej konkurencji ceny odbitek są coraz niższe. Nie wychodząc z domu, zamawiamy przez Internet zdjęcia wysokiej jakości. W dodatku poza tradycyjnymi odbitkami, coraz więcej serwisów rozszerza swoją ofertę na inne fotousługi. Mamy więc do dyspozycji fotoksiązki, plakaty, foto kubki i inne gadżety fotograficzne. Koszty takich usług wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Wybierając odbitki przez Internet musimy rozeznać się w gąszczu cen, opcji i innych formalności internetowych fotolabów. Poniżej przedstawiamy zestawienie 5 serwisów na które warto zwrócić uwagę.

Obraz

Serwis Vertis.pl powstał jako innowacyjna usługa internetowa polegająca na wywoływaniu zdjęć cyfrowych bezpośrednio w laboratorium, z użyciem wyłącznie przeglądarki internetowej. Był to pierwszy tak nowoczesny serwis w Polsce.

Ceny przykładowych odbitek przez Internet:

 • 9 x 13 cm – 0,69 zł
 • 15 x 21 cm – 1,65 zł
 • 21 x 30 cm – 5,39 zł

Koszty wysyłki : w zależności od typu przesyłki od 9,50 zł do 33 zł

Obraz

Foto Print zajmuje się wykonywaniem zdjęć cyfrowych, foto-książek (wg. indywidualnych projektów klienta), foto-prezentów (foto-kubki ze zdjęciem, kubki magiczne, poszewki ze zdjęciem, koszulki ze zdjęciem i wiele innych) oraz sprzedażą produktów związanych z fotografią. Z serwisem współpracują zarówno małe zakłady fotograficzne, jak i znane sieci handlowe.

Ceny przykładowych odbitek przez Internet:

 • 9 x 13 cm – 0,33 zł
 • 15 x 21 cm – o,99 zł
 • 21 x 30 cm – 4,99 zł

Koszty wysyłki : zależności od typu przesyłki od 2,98 zł do 18,98 zł

Obraz

Firma FOTOJOKER posiada jedną z największych sieci salonów fotograficznych na terenie całego kraju, umiejscowionych w atrakcyjnych lokalizacjach handlowych (we wszystkich dużych centrach handlowych oraz sieciach supermarketów m.in. w AUCHAN, CARREFOUR, KAUFLAND, M1, Billa, TESCO itp.)

Ceny przykładowych odbitek przez Internet:

 • 9 x 13 cm – 0,32 zł
 • 15 x 21 cm – 1,49 zł
 • 21 x 30 cm – 6,95 zł

Koszty wysyłki: Opłata 8,99 zł za wysyłkę pocztową. Przy odbiorze w sklepie opłata od 4,49 zł.

Obraz

Crazyfoto.pl to internetowy serwis fotograficzny, który został stworzony po to by jak zapewiają jego twórcy "pomóc w zrealizowaniu najbardziej zwariowanych wizji fotograficznych". Niewątpliwym atutem serwisu są konkurencyjne, niskie ceny.

Ceny przykładowych odbitek przez Internet:

 • 9 x 13 – 0,31 zł
 • 15 x 21 – 0,88 zł
 • 21 x 30 – 2,00 zł

Koszty wysyłki : brak informacji

Obraz

Tą firmę nikomu nie trzeba przedstawiać. Znana głównie z sprzedaży książek, posiada również laboratorium fotograficzne. Odbitki możemy zamówić przez Internet, bądź w jednym z około 100 salonów rozmieszczonych w całej Polsce. Poza tradycyjnymi odbitkami, firma realizuje zamówienia na foto-gadżety.

Ceny przykładowych odbitek przez Internet:

 • 9 x 13 – 0,39 zł lub 0,55 zł ( przy liczbie odbitek do 49 )
 • 15 x 21 – 0,99 zł lub 1,99 zł ( przy liczbie odbitek do 5 )
 • 21 x 30 – 3,99 zł lub 7,99 ( przy liczbie odbitek do 5 )

Koszty wysyłki : Odbiór w Empik - 0 zł ; Przesyłka pocztowa - 10 zł ; Przesyłka Kurierska - 16 zł

CeWe Color

Wiele wyżej wymienionych fotolabów korzysta z laboratoriów firmy CeWe Color Sp. z o.o. która należy do ogólnoeuropejskiego koncernu CeWe Color AG&Co największego na naszym kontynencie samodzielnego koncernu fotograficznego. Na polskim rynku CeWe Color działa od 1995 roku, oferując klientom szeroką gamę produktów fotograficznych. CeWe Color wyprodukowało w roku 2007 ponad milion fotoksiążek i jest w skali światowej wiodącym przedsiębiorstwem w dziedzinie obróbki zdjęć. CeWe Color wywołuje w ciągu roku ponad 3 miliardy zdjęć! I można by ją owinąć 10 razy wokół kuli ziemskiej... Jednym słowem gigant wśród internetowych laboratoriów. CeWe wzięło udział w rozmaitych testach -wygrało w wielu z nich.

Powyższa lista zawiera zaledwie pięć pozycji. Z pewnością w sieci znajdzie się więcej serwisów oferujących podobne usługi. Który z nich polecacie?

Odbitki przez internet - najlepsze serwisy w polskiej sieci

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)