Oficjalna metoda, aby sprawdzić czy Twój Nikon D750 jest wadliwy

Oficjalna metoda, aby sprawdzić czy Twój Nikon D750 jest wadliwy

Oficjalna metoda, aby sprawdzić czy Twój Nikon D750 jest wadliwy
Krzysztof Basel
21.01.2015 08:21, aktualizacja: 21.01.2015 09:25

Japoński producent udostępnił specjalną stronę, na której można wpisać numer seryjny swojego aparatu Nikon D750 i sprawdzić czy ma usterkę. W razie, gdybyście sami tego do tej pory nie zauważyli.

Niedawno pisaliśmy o oficjalnym stanowisku firmy Nikon w sprawie problemów z lustrzankami Nikon D750. Japoński producent zobowiązał się do bezpłatnych napraw wadliwymi aparatów. Chwilę później okazało się, że modele D750 są po cichu wycofywane ze sklepów i zastępowane przez w pełni sprawne egzemplarze. 20 stycznia firma Nikon wykonała kolejny krok. Na stronie producenta pojawiła się nota serwisowa, w której klienci są odsyłani do specjalnej podstrony, gdzie można podać numer seryjny aparatu i sprawdzić czy jest zagrożony usterką.

Nikon Polska:

„W celu sprawdzenia, czy opisany problem występuje w aparacie, kliknij poniższe łącze „Numery seryjne produktów, których dotyczy problem” i wprowadź numer seryjny aparatu D750 zgodnie z instrukcjami. Zostaną wyświetlone wyniki dla wprowadzonego numeru seryjnego. Jeśli problem dotyczy sprawdzanego aparatu, zostaną wyświetlone instrukcje dotyczące zgłoszenia naprawy. Jeśli problem go nie dotyczy, można kontynuować korzystanie z aparatu i nie przejmować się problemem".

Naprawione aparaty mają małą, czarną kropkę na spodzie mocowania statywu na dolnej ściance korpusu. To znany już z poprzednich akcji serwisowych sposób na zaznaczanie poprawionych modeli. Nie jest wykluczone, że natraficie na taki nowy egzemplarz w sklepie.

Obraz

Jak pisałem wcześniej, Nikon wycofuje modele D750 z półek sklepowych i cofa je do swoich serwisów, aby naprawić usterkę. Aparaty te zapewne niebawem powrócą do sklepów.

Możliwe, że tylko określona seria aparatów Nikon D750 jest objęta usterką powodującą czarne plamy na flarach w górnej części zdjęć. Najwyraźniej japoński producent dotarł do źródła problemu i potrafi rozpoznać po numerze seryjnym czy mamy do czynienia z wadliwym egzemplarzem. Z drugiej strony być może wszystkie do tej pory wyprodukowane aparaty Nikon D750 mają wspomnianą wadę, a dopiero nowe egzemplarze są jej pozbawione. Wtedy specjalna strona pomoże odróżnić starsze od nowszych, w pełni sprawnych sztuk lustrzanek. Tak czy inaczej widać, że firma Nikon powoli uczy się na błędach, wyciąga wnioski i stara się szybko reagować na zaistniałe problemy. Szkoda jednak, że takie problemy w ogóle mają miejsce. Szczególnie, różnego rodzaju awarie u usterki dotyczyły większości droższych lustrzanek tego producenta.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)