Nikon odpowiada: naprawimy za darmo usterki w wadliwych D750

Nikon D750
Nikon D750
Źródło zdjęć: © © KB
Krzysztof Basel

09.01.2015 13:04, aktual.: 04.08.2016 13:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie musieliśmy długo czekać na reakcję firmy Nikon w sprawie ciemnych pasków w odbiciach na zdjęciach z lustrzanek Nikon D750. Producent obiecał, że już pod koniec stycznia rozpoczęcie procesu napraw i regulacji wadliwych elementów.

Pod koniec grudnia pisaliśmy o nowo wykrytej usterce w niektórych egzemplarzach lustrzanek Nikon D750. W trakcie zdjęć pod światło, kiedy widać odbłyski, czyli tzw. flary, niektóre lustrzanki Nikon D750 rejestrują brzydkie odbłyski z ciemnym paskiem u góry. Oto przykład:

Soon the problem on Nikon D750. will not exist ¡Good news!

Do przyczyny problemu dotarł Tomasz Piotrowski, który jest moderatorem na popularnym forum.nikoniarze.pl. Miejscem powstania odblasku są czujniki AF na dole komory lustra, który przy robieniu zdjęcia zasłania czujniki AF od strony matrycy. Aby naprawić usterkę trzeba wysłać aparat do serwisu, który powinien zmienić położenie kurtyny lub zupełnie ją wymienić.

Obraz

Patrząc na doświadczenia z poprzednich lat i usterek wykrytych przez użytkowników przy innych modelach, miałem poważne obawy o zachowanie producenta w tej sprawie. Tymczasem dzisiaj na stronie producenta zostało opublikowane takie oświadczenie:

Obraz

Wygląda więc na to, że przedstawiciele firmy Nikon tym razem wzięli sobie skargi klientów na poważnie i od razu zadziałali. Mamy nadzieję, że zapowiedziane w powyższym komunikacie naprawy i regulacje rzeczywiście rozwiążą opisywany problem, a klienci nie będą musieli czekać na zwrot sprzęt miesiącami.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)