Katalog aparatów fotograficznychOlympus PEN E-PL8
Olympus PEN E-PL8
Olympus PEN E-PL8
  • Rodzaj: Aparat bezlusterkowy
  • Nośniki zapisu: SD
  • Maksymalny rozmiar zdjęcia: 4608 x 3456 px
  • Rozdzielczość matrycy: 16 Mpix
  • Rozmiar matrycy: MFT (17.3 x 13 mm)
Ocena użytkowników
4.639 ocen
Twoja ocena

Bezlusterkowiec Olympus PEN E-PL8 to wyróżniający się modnym designem aparat z serii PEN, który nawiązuje do poprzedniego modelu PEN E-PL7. Premiera Olympusa PEN E-PL8 miała miejsce w 2016 roku.

Olympus PEN E-PL8 – matryca i wydajność

W bezlusterkowcu Olympus PEN E-PL8 znajdziemy sensor Live MOS 16 Mpix w rozmiarze cztery trzecie i procesor TruePic VII. Jasność matrycy wynosi ISO 100 –25600. Producent zaimplementował też automatyczny system czyszczenia matrycy ultradźwiękami.

Aparat Olympus PEN E-PL8 wyposażono w skuteczny i szybki autofocus z detekcją kontrastu, który ma 81 punktów i jest wspomagany przez wbudowana diodę. Tryb seryjny modelu PEN E-PL8 działa przy maksymalnie 8 kl./s. Na pełnej baterii Olympus PEN E-PL8 pozwala na zrobienie ok. 350 zdjęć.

Olympus PEN E-PL8 – obudowa

Na uwagę zasługuje charakterystyczny wygląd bezlusterkowca Olympus PEN E-PL8, który prezentuje się stylowo i dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych: czarnej, białej i brązowej. Korpus modelu PEN E-PL8 został wykonany z metalu, a jego waga to 374 g z kartą pamięci i akumulatorem. Bezlusterkowiec nie otrzymał wbudowanej lampy błyskowej, ale do zestawu producent dołącza zewnętrzny flesz.

Aparat PEN E-PL8 wykorzystuje odchylany w górę i w dół wyświetlacz LCD, który ma dotykowy interfejs, wyświetla obraz w proporcjach 16:9, a także pozwala na regulację temperatury barwowej i jasność. Zabrakło wbudowanego wizjer, ale opcjonalnie można podłączyć zewnętrzny.

Olympus PEN E-PL8 – funkcje

Tworząc aparat Olympus PEN E-PL8, producent pomyślał o dodaniu takich funkcji jak tryb zdjęć HDR, focus-peaking, cyfrowa stabilizacja obrazu, tryby Live Time i Live Bulb, a także szeregu opcji konfiguracji elementów sterujących. Poza programami, filtrami i funkcjami związanymi z fotografowaniem otrzymujemy też możliwość nagrywania filmów w jakości Full HD (30 fps), a także rozbudowane tryby filmowe (w tym poklatkowy) czy dodatkowe efekty.

Olympus PEN E-PL8 ma wbudowany moduł Wi-Fi, umożliwia więc korzystanie z łączności bezprzewodowej i przesyłanie gotowych materiałów na portale społecznościowe.

Olympus PEN E-PL8 – dla kogo?

Producent dedykuje bezlusterkowiec Olympus PEN E-PL8 głównie amatorom fotografii, a także miłośnikom lekkiego i dobrze prezentującego się sprzętu, który oferuje przy tym wysoką jakość wykonania i wykonywanych nim zdjęć.

Olympus PEN E-PL8 – cena

W czasie premiery cena body bezlusterkowca Olympus PEN E-PL8 wyniosła 549 dolarów, a za zestaw z obiektywem 12-42mm przyszły użytkownik musiał zapłacić 649 dolarów. Sugerowana cena detaliczna na polskim rynku to 2 699 zł.

Dane techniczne
ProducentOlympus
RodzajAparat bezlusterkowy
BagnetMikro Cztery Trzecie (MFT)
Nośniki zapisuSD
Data premiery2016
Cena w dniu premiery$549 (korpus), $649 (z obiektywem 12-42mm F3.5-5.6 II R)
Olympus PEN E-PL8 - opinie (0)
Aparaty fotograficzne podobne do Olympus PEN E-PL8
Artykuły o Olympus PEN E-PL8