Olympus STF-8 - nowa lampa makro odporna na złe warunki pogodowe

Olympus STF‑8 - nowa lampa makro odporna na złe warunki pogodowe

Olympus STF-8 - nowa lampa makro odporna na złe warunki pogodowe
Marcin Falana
07.11.2016 14:11, aktualizacja: 26.07.2022 18:47

Olympus zaprezentował nową lampę makro STF-8, która poza odpornością na trudne warunki atmosferyczne, pozwala zmieniać stosunek mocy między palnikami i daje szerokie możliwości ich ustawiania.

Lampa błyskowa Olympus STF-8 Makro to sprzęt dla fotografów makro, którzy lubią ruszyć w plener w poszukiwaniu małych tematów. STF-8 jest odporna na kurz, zachlapania i niską temperaturę do -10 stopni C.

Olympus STF-8 Makro
Olympus STF-8 Makro

Lampa Olympus STF-8 została tak zaprojektowana, żeby sprostać wymaganiom fotografii makro w plenerze. Lampa oferuje moc przewodnią 8,5 przy wykorzystaniu dwóch palników, oraz 6 przy zastosowaniu jednego. Co więcej, możemy zmieniać stosunek mocy błysku pomiędzy palnikami w proporcjach od 1:8 do 8:1. Lampa STF-8 Makro wyposażona jest w bardzo precyzyjny tryb TTL auto sync oraz manualne ustawienie mocy błysku w zakresie od 1/1 do 1/128.

Olympus STF-8 Makro
Olympus STF-8 Makro

Dzięki swojej budowie, STF-8 Makro pozwala maksymalnie zbliżyć się do fotografowanego obiektu. Kąt rozbłysku światła może być regulowany przez pochylanie głowic w zakresie od 60° w górę do 40° w dół, a także przez obracanie ich wokół pierścienia mocującego. Ponadto głowice lampy STF-8 Makro mogą zostać zdemontowane z pierścienia mocującego i ustawione w pożądanym miejscu.

Lampa STF-8 Makro jest kompatybilna z bezprzewodowym systemem wyzwalania błysku Olympus RC (tryb commander) oraz wspiera tryby Olympus Focus Bracketing, Focus Stacking i High Res Shot w aparatach OM-D E-M1 Mark II, E-M1 (bez trybu High Res Shot) oraz E-M5 Mark II (tryb manualny). Jednym słowem, najlepiej być użytkownikiem flagowego OM-D E-M1 Mark II, żeby skorzystać z wszystkich możliwości lampy STF-8.

Lampa jest kompatybilna z trzema obiektywami Olympusa - 30 mm f/3.5 Macro, M.Zuiko Premium ED 60 mm f/2.8 Macro oraz M. Zuiko ED 12-40 f/2.8 PRO. Urządzenie ma trafić na rynek w styczniu 2016 roku w cenie ok. 480 dolarów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)