Katalog aparatów fotograficznychOlympus TG-5
Olympus TG-5
Olympus TG-5
  • Rodzaj: Aparat kompaktowy
  • Nośniki zapisu: SD
  • Maksymalny rozmiar zdjęcia: 4000 x 3000 px
  • Rozdzielczość matrycy: 12 Mpix
  • Rozmiar matrycy: 6.17 x 4.55 mm
Ocena użytkowników
4.329 ocen
Twoja ocena

Aparat kompaktowy Olympus TG-5 to flagowy model z linii Tough, który jest następcą aparatu Olympus Tough TG-4. Olympus TG-5 trafił na rynek w 2017 roku.

Olympus TG-5 – obudowa

Głównym wyróżnikiem aparatu kompaktowego Olympus TG-5 jest pancerna obudowa – wodoszczelna (do 15 m głębokości), odporna na mróz, wstrząsy (przy upadku z 2,1 m) i zgniatanie. Korpus jest też oczywiście uszczelniony od kurzu, a podwójna szybka chroni przed zamgleniem.

Olympus TG-5 – matryca i procesor

Odporny kompakt Olympus TG-5 otrzymał inną matrycę niż jego poprzednik TG-4. Tym razem użytkownik do dyspozycji ma matrycę BSI CMOS 12 Mpix wspieraną przez procesor TruePic VIII. Połączenie sensora z mniejszą liczbą pikseli oraz nowszym procesorem wpływa więc korzystanie na wydajność Olympusa TG-5, a także na jakość zdjęć robionych w niekorzystnym oświetleniu.

Model TG-5 proponowany przez Olympus działa płynnie, oferuje szybkie zdjęcia seryjne (nawet do 20 kl./s), a także zakres czułości ISO 100-12800. Do tego otrzymujemy szybki autofocus z 25 punktami detekcji kontrastu, który jest celny i dobrze radzi sobie ze zdjęciami, aczkolwiek nieco traci na skuteczności podczas nagrywania.

Olympus TG-5 – funkcje

Cechą charakterystyczną Olympusa TG-5 jest bez wątpienia możliwość zapisu zdjęć w formacie RAW, który nie pojawia się często w aparatach wykorzystujących matrycę 1/2.3". Kompakt TG-5 pozwala również na korzystanie z funkcji takich jak Focus Bracketing, tryb Live Composite czy z filtrów artystycznych. Dodatkowo producent wyposażył ten aparat w czujnik temperatury, kompas i wysokościomierz.

Olympus TG-5 – łączność

Jeśli chodzi o łączność, kompaktowy Olympus TG-5 jest wyposażony w Wi-Fi oraz wbudowany odbiornik GPS, do tego ma złącza USB oraz micro HDMI.

Olympus TG-5 – dla kogo?

Olympus TG-5 to kompakt dla osób poszukujący odpornego na trudne warunki aparatu przenośnego, który będzie lekki, sprawdzi się w podróży i w terenie, a przy tym zapewni dobrą jakość zdjęć i filmów, a także praktycznych podczas wyjazdów funkcjach.

Olympus TG-5 – cena

W dniu premiery kompakt Olympus TG-5 został wyceniony na 2199 zł.

Dane techniczne
ProducentOlympus
RodzajAparat kompaktowy
Bagnet
Nośniki zapisuSD
Data premiery2017
Cena w dniu premiery2199 zł
Olympus TG-5 - opinie (0)
Aparaty fotograficzne podobne do Olympus TG-5
Artykuły o Olympus TG-5