OM Digital Solutions chce zostać przy Mikro Cztery Trzecie. Nie planuje pełnej klatki

OM Digital Solutions chce zostać przy Mikro Cztery Trzecie. Nie planuje pełnej klatki

OM Digital Solutions chce zostać przy Mikro Cztery Trzecie. Nie planuje pełnej klatki
Marcin Watemborski
06.04.2021 08:23, aktualizacja: 06.04.2021 10:23

OM Digital Solutions, czyli firma, która powstała na zgliszczach Olympusa, ma konkretne plany rozwoju. Dotyczą one nowych aparatów oraz strategii. Wiele interesujących informacji zostało zdradzonych podczas niedawnej transmisji na żywo na YouTube.

Wielu użytkowników systemu Mikro Cztery Trzecie myślało, że po informacji dotyczącej wykupienia Olympusa przez JIP, dotychczasowe dziedzictwo firmy zostanie zaprzepaszczone. Okazuje się jednak, że OM Digital Solutions, czyli twór powstały po przejęciu, ma konkretne plany rozwoju i wie, w którym kierunku chce iść.

3 kwietnia jest ogłoszony dniem systemu Mikro Cztery Trzecie (3.04). W ramach tegorocznego świętowania, została przeprowadzona transmisja na żywo, podczas której dowiedzieliśmy się m.in., że OM Digital Solutions nie ma zamiaru tworzyć aparatu z matrycą pełnoklatkową. System MFT to ich nisza, w której czują się komfortowo i właśnie te produkty będą rozwijane. Panasonic poinformował, że również nie zamierza zapominać o MFT.

『フォーサーズの日』記念 特別YouTube Live

OM Digital Solutions poinformowało również, że nie zamierza dołączać do sojuszu Leiki, Sigmy oraz Panasonika o nazwie L Mount Alliance, które bazuje na jednym mocowaniu do korpusów różnych firm. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ obiektywy z bagnetem L są przeznaczone do aparatów z matrycą Full Frame.

Podczas transmisji na żywo pojawiły się informacje dotyczące prac nad obiektywami długoogniskowymi, które są w centrum zainteresowania Stowarzyszenia Mikro Cztery Trzecie. Zabrakło jednak informacji na temat oczekiwanego przez użytkowników korpusu Panasonic Lumix GH6.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)