OM Digital Solutions zapowiada wydanie nowego sprzętu do dawnych Olympusów

OM Digital Solutions zapowiada wydanie nowego sprzętu do dawnych Olympusów
Marcin Watemborski

09.02.2021 11:02, aktual.: 09.02.2021 12:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Potwierdza się to, o czym pisaliśmy wcześniej. OM Digital Solutions będzie kontynuowało dzieło Olympusa w kwestii rozwoju systemu Mikro Cztery Trzecie. Dyrektor działu technologicznego Setsuya Kataoka zapowiedział wiele nowości w nadchodzącym roku.

Portal Asahi opublikował wywiad z dyrektorem działu technologicznego firmy OM Digital Solutions. Setsuya Kataoka jest odpowiedzialny za rozwój sprzętu i systemu Mikro Cztery Trzecie w firmie, która powstała po przejęciu spółki fotograficznej Olympusa przez JIP.

Według wypowiedzi Kataoki, OM Digital Solutions planuje zaprezentowanie wielu nowych rozwiązań w dziedzinie obrazowania cyfrowego w 2021 oraz 2022 roku. Nie zdradza jednak szczegółów, a mówi, jedynie, że nowy sprzęt wprawi użytkowników w zachwyt. Być może dość szybko zobaczymy nowe bezlusterkowce, na których zamiast napisu "Olympus" będzie logo OM Digitial Solutions. Nie ukrywajmy – każdy na to czeka.

Dyrektor działu technologicznego porusza temat rozwoju marki i tego, że Olympus nie był w stanie reagować wystarczająco szybko na stale zmieniający się rynek. Strategia JIP ma to zmienić. Wracając do nazwy – niekoniecznie z nowych korpusów zniknie znane logo. Podobnie jak było w przypadku Pentaxa, którego przejął Ricoh. Pentax to wciąż osobna marka. Z drugiej strony, technologia fotograficzna Konica, Minolta i Konica Minolta trafiła w ręce Sony i nie została zachowana. Na rynku wciąż istnieje firma Konica Minolta, ale zajmuje się ona kserokopiarkami, a nie aparatami.

Plotki głoszą, że niebawem na rynku może pojawić się niewielki bezlusterkowiec PEN-FII, ale jaka będzie jego główna nazwa nie wiadomo. Cały wywiad możecie przeczytać na stronie Asahi, włączając tłumaczenie z japońskiego za pośrednictwem Google.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)