ORWO pokazało nowy kolorowy negatyw. To pierwszy od kilkudziesięciu lat

ORWO pokazało nowy kolorowy negatyw. To pierwszy od kilkudziesięciu lat

ORWO pokazało nowy kolorowy negatyw. To pierwszy od kilkudziesięciu lat
Marcin Watemborski
06.06.2022 08:37, aktualizacja: 26.07.2022 13:43

Odrodzenie fotografii tradycyjnej jest faktem. Świadczą o tym nie tylko rosnące ceny ze względu na popyt, ale również pojawianie się nowych materiałów światłoczułych. Zupełnie szczerze – nie spodziewaliśmy się jednak, że do gry dołączy stare, dobre ORWO. Przed wami negatyw Wolfen NC500.

Fotografia tradycyjna, zwana powszechnie (i błędnie) analogową, przeżywa swój renesans. Pojawia się coraz więcej miłośników fotografowania na filmie, a producenci materiałów podnoszą ceny. Cóż, w końcu trzeba na czymś zarobić. O ile Kodak pokazał jakiś czas temu swój amatorski negatyw Gold w wersji średnioformatowej, tak legendarne ORWO postawiło na nowy film.

Całkiem niedawno ORWO przedstawiło nowy negatyw czarno-biały, a teraz przyszedł czas na kolor. ORWO Wolfen NC500 to limitowana wersja kolorowego negatywu przeznaczonego do automatycznego wywoływania. Całe szczęście, Wolfen 500NC został opracowany z myślą o standardowym procesie C-41, a nie autorskim procesie wywoływania ORWO z innymi odczynnikami.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]

Wolfen 500NC to negatyw kolorowy w formacie małoobrazkowym (35 mm), na którym można zrobić standardowo 36 zdjęć. ORWO podaje, że estetyka tego materiału ma przypominać tę znaną ze starych filmów marki Agfa, a konkretnie kolorowy film wykorzystany po raz ostatni przy kręceniu produkcji "Pożegnanie z Afryką" z 1985 roku.

ORWO Wolfen 500NC ma być alternatywą do cyfrowych symulacji starych negatywów. Ma zachęcić fotografów do sięgnięcia po oryginalną estetykę, zamiast współczesnej podróbki z Lightrooma. Niestety przyjdzie za to słono zapłacić, ponieważ limitowana edycja negatywu kosztuje 14,5 euro (ok. 66,5 zł) za rolkę. ORWO nie podało też, ile rolek zostanie wyprodukowanych łącznie.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)