Oto zwycięzca konkursu „Jeden kadr z mojego miasta“

Oto zwycięzca konkursu „Jeden kadr z mojego miasta“20.12.2013 14:35
Zdjęcie nagrodzone w konkursie "Jeden kadr z mojego miasta"
Zdjęcie nagrodzone w konkursie "Jeden kadr z mojego miasta"
Źródło zdjęć: © © Mateusz Rzewuski
Redakcja Fotoblogia.pl

Do konkursu „Jeden kadr z mojego miasta“, organizowanego przez nas wraz z firmą Fujifilm, zgłosiliście blisko 1000 fotografii w ciągu 2 tygodni. Nagrodę, czyli aparat Fujifilm XQ1 o wartości 1699 zł, otrzymał Mateusz Rzewuski za czarno-białe zdjęcie z Warszawy. Gratulujemy!

Wśród zgłoszonych do konkursu "Jeden kadr z mojego miasta" fotografii było sporo naprawdę ciekawych zdjęć, w piękny sposób oddających atmosferę Waszych miast i miasteczek. Wiele z nich to nasycone kolorami i pięknym słońcem krajobrazy, inne to typowe zdjęcia uliczne, na których liczy się uchwycona chwila, dobry kadr, niebanalna sytuacja. Wybór nie był łatwy, szczególnie że mogliśmy nagrodzić tylko jedną osobę!

420754569556154184

Po długiej naradzie zdecydowaliśmy nagrodzić czarno-białą fotografię Mateusza Rzewuskiego, która przedstawia jeden kadr z Warszawy. Wyróżniającym się elementem zdjęcia jest odbicie w kałuży Pałacu Kultury i Nauki, otoczone przez sylwetki policjantów. W ostatnich miesiącach nasza stolica kojarzy się w dużej mierze z manifestacjami, marszami oraz zamieszaniem z tym związanym. Nieodłącznym elementem tych wydarzeń jest nie tylko widoczny na zdjęciu budynek, obok którego te marsze często przechodziły, ale też policja oraz służby ochrony.

Mateusz Rzewuski:

Zdjęcie zrobiłem 14-go września 2013 roku podczas ogólnopolskiej manifestacji Solidarności. Robiąc to zdjęcie chciałem w niestandardowy sposób pokazać warszawski Pałac Kultury i Nauki. Przechodząc przez plac przy Dworcu Warszawa Śródmieście zauważyłem policjantów, którzy stali i asekurowali uczestników marszu. Po chwili zastanowienia kucnąłem, skierowałem aparat w stronę kałuży, po czym nacisnąłem spust migawki tworząc tę fotografię.

Według nas zdjęcie ma też drugie dno. Pokazuje szarą rzeczywistość, bardziej przyziemną (zwykły betonowy chodnik) - smutek codziennego życia wyrażony w szarych, ciemnych barwach, ponurej atmosferze zdjęcia, ale też ludzi odwróconych tyłem, jakby niechętnych do kontaktu, niewyraźnych, którzy gromadzą się w pewnym sensie w centrum, czyli przy wspomnianym PKiN.

Nagrodą w konkursie jest aparat fotograficzny Fujifilm XQ1 o wartości 1699 zł.

420754569556547400

Zwycięzcy gratulujemy świetnego zdjęcia oraz nagrody w konkursie, a wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział!

420754569556678472
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)