Panasonic Lumix GH6 – wyciekły zdjęcia i pełna specyfikacja

Panasonic Lumix GH6 – wyciekły zdjęcia i pełna specyfikacja
Marcin Watemborski

18.02.2022 10:16, aktual.: 26.07.2022 13:39

Panasonic Lumix GH6 jest aparatem, na który użytkownicy systemów Mikro Cztery Trzecie czekają od lat. Producent od dawna nie pokazał nowego flagowca w tym segmencie, więc oczekiwania są wysokie. Tydzień przed premierą, do interenetu wyciekły zdjęcia i specyfikacja.

Panasonic wraz z dawnym Olympusem (obecnie OM Digital Solutions) były jedynymi firmami, które naprawdę liczyły się na rynki systemów Mikro Cztery Trzecie. Ostatnim flagowym korpusem pierwszego z producentów był model Panasonic Lumix GH5s, przeznaczony bezpośrednio do filmowania – później zrobiło się cicho.

OM Digital Solutions jednak postanowiło przypomnieć wszystkim o istnieniu legendarnej marki Olympus i zaprezentowało korpus OM System OM-1. Panasonic wciąż milczy, choć nie do końca. W mediach branżowych pojawiły się przesłanki dotyczące nadchodzącego flagowca, modelu Panasonic Lumix GH6, którego premiera ma odbyć się niebawem.

Panasonic GH6 Leaked Video - Translated

Dosłownie minionej nocy pojawiła się w internecie specyfikacja oraz zdjęcia nowego bezlusterkowca, lecz nie można jej traktować jako pewnika. Najważniejsze parametry według dokumentów to:

  • stabilizowana matryca Mikro Cztery Trzecie o rozdzielczości 25 Mpix
  • ponad 13 przysłon rozpiętości tonalnejautofokus bez detekcji fazy, za to system Depth From Defocus
  • wsparcie formatu Apple Pro Res podczas filmowania
  • obracany ekran LCD
  • wizjer elektroniczny OLED EVF o rozdzielczości 3,6 mln punktów
  • gniazda kart: 1x SD UHS-II, 1x Cfexpress typu B
  • waga 823 gramów

Jeśli plotki się potwierdzą, to Panasonic Lumix GH6 zostanie zaprezentowany na dniach. Nie możemy się doczekać powrotu systemu Mikro Cztery Trzecie do łask i to z przytupem.

Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)