Pentax planuje wydać "bezlustrzane" aparaty typu EVIL

Pentax planuje wydać "bezlustrzane" aparaty typu EVIL

Pentax planuje wydać "bezlustrzane" aparaty typu EVIL
Szymon Adamus
06.08.2010 07:30, aktualizacja: 01.08.2022 15:11

Pentax, którego właścicielem jest firma Hoya, prawdopodobnie dołączy do Samsunga, Sony, Panasonica i Olympusa w produkcji aparatów typu EVIL. W raporcie sporządzonym przez CitiGroup, Hoya potwierdza, że ma zamiar wydać "bezlustrzane" modele aparatów pod marką Pentax, które będą się wyróżniać na rynku tychże urządzeń.

Citigroup Global Markets Japan Inc uzyskał potwierdzenie od firmy Hoya, że na rynek trafią tak zwane aparaty "mirrorless", które producent wypuści wykorzystując markę Pentax. Raport CitiGroup jest oficjalnym dokumentem. Informację trudno więc uznać za zwykłą plotkę. Firma tej skali nie publikowałaby wiadomości o wątpliwej wiarygodności...

Co więcej, o planach Hoya mówi się od jakiegoś czasu, a plotki dotyczące aparatów EVIL Pentaxa pojawiły się już w Sieci. W Internecie można znaleźć wypowiedzi pracowników firmy i plotki:

To całkiem jasne, że nie chcemy być postrzegani tak samo, jak wszyscy inni. My pójdziemy inną drogą. Chcemy się rozwijać. To będzie ekscytujący rok. Myślę, że wszyscy zobaczą zmiany w Pentaksie.

Inżynierowie Pentax'a próbują zrealizować plany wypuszczenia aparatów bez lustra ze zmienną optyką, a firma podkreśla, że kolejne miesiące będą "fascynujące".

Teraz wystarczy czekać na oficjalne potwierdzenie producenta.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)