Photoshop na iPada: Refine Edge Brush oraz gesty dotykowe

Photoshop na iPada: Refine Edge Brush oraz gesty dotykowe
Marcin Watemborski

28.07.2020 07:40, aktual.: 28.07.2020 09:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Narzędzie Refine Edge Brush jest bardzo popularne wśród wszystkich, którzy robią kolaże. Ułatwia ono dokładne szparowanie takich elementów zdjęć, jak włosy lub inne skomplikowane kształty. Od teraz będzie można go używać na iPadach.

Photoshop na iPada w dniu swojej premiery wyszedł w bardzo okrojonej wersji. Firma Adobe obiecała, że będzie on ulepszany jak najszybciej i faktycznie dotrzymuje słowa. Całkiem niedawno pojawiła się znaczna aktualizacja, a teraz dostajemy kolejną. Tym razem będziemy mogli się cieszyć narzędziem Refine Edge Brush.

Zadaniem dodanego do Photoshopa na iPada narzędzie jest pomoc w precyzyjnym zaznaczaniu części obrazu, na których chcemy pracować. Refine Edge Brush sprawdzi się dobrze przy zaznaczaniu włosów, materiałów czy innych skomplikowanych elementów. Samo okno dialogowe narzędzia wygląda podobnie jak to, które wyskakuje na komputerach stacjonarnych, aczkolwiek zostało dostosowane do obsługi na tablecie.

Obraz

Adobe podzieliło się na swoim blogu nie tylko przykładami, ale całym poradnikiem na temat używania nowego narzędzia w Photoshopie na iPadzie. Dzięki temu będziecie mogli opanować je bez większego problemu, a wasza praca stanie się przyjemniejsza.

Kolejnym dodanym ulepszeniem do Photoshopa na iPada jest możliwość obracania obszaru roboczego, czego bardzo brakowało użytkownikom. Od teraz dzięki dotknięciu ekranu dwoma palcami i poruszeniu nimi w lewo lub prawo, obrócicie obszar, co znacznie ułatwi precyzyjną pracę. Podobnie ma się kwestia z powiększaniem i pomniejszaniem waszego wirtualnego płótna. W razie problemów, rzućcie okiem na poradnik na blogu Adobe.

Jeśli aktualizacja nie pojawiła się w waszym App Store, spróbujcie zrestartować urządzenie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)