Pilot sfotografował potężne maszyny. Uchwycił je na jednym zdjęciu

Pilot sfotografował potężne maszyny. Uchwycił je na jednym zdjęciu

Pilot sfotografował potężne maszyny. Uchwycił je na jednym zdjęciu
Źródło zdjęć: © ©Getty Images/Ofer Zidon/Stocktrek Images
Karolina Modzelewska
09.03.2022 16:28, aktualizacja: 26.07.2022 13:22

Damien Dyer, pilot hobbysta podczas lotu swoim niewielkim samolotem Wag-Aero CUBY w pobliżu bazy wojskowej Royal Air Force obok brytyjskiego miasta Fairford, wykonał wyjątkowe zdjęcie. Mężczyźnie udało się uchwycić cztery bombowce Boeing B-52H Stratofortress stacjonujące na lotnisku.

Zdjęcie zostało wykonane w niedzielę, 6 marca. Jak donosi serwis Air Live Damien Dyer, pilot hobbysta wystartował z lotniska Hinton-in-the-Hedges w Northamptonshire i udał się w pobliże bazy RAF Fairford, po otrzymaniu wcześniejszego zezwolenia na przelot w tym miejscu. W trakcie lotu udało mu się zauważyć i sfotografować aż cztery bombowce Boeing B-52H Stratofortress stacjonujące w jednym miejscu.

Bombowce zostały rozmieszczone w tej części Europy na początku lutego. Są to maszyny z 5. Skrzydła Lotnictwa Bombowego USAF z bazy lotniczej Minot w Dakocie Północnej. Oprócz nich w bazie RAF Fairford znajdują się dwa bombowce B-1B Lancer.

Wykonanie zdjęcia czterech B-52 w jednym miejscu może być niemałym wyzwaniem dla fotografa amatora. Zwłaszcza że są to samoloty wojskowe stacjonujące na dobrze strzeżonych lotniskach, które niezbyt często pojawiają się nad europejskim niebem. W ostatnim czasie uległo to zmianom w związku z inwazją Rosji na Ukrainę. Amerykańskie samoloty wojskowe, będące niejako ikonami lotnictwa, coraz częściej pojawiają się nad Europą, w tym nad Polską.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)