Podsumujmy Photokinę: najciekawsze nowości

Podsumujmy Photokinę: najciekawsze nowości
Marcin

29.09.2008 10:54, aktual.: 02.08.2022 10:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Photokina zakończyła się wczoraj i choć nie mamy jeszcze konkretnych danych, które wskazywałyby jak pod względem oglądalności i "przepustowości" to można pokusić się już o pierwsze podsumowania, tym bardziej, że w społeczności fotograficznej trwa dyskusja, co stało się największym hitem całego wydarzenia.

DigitalCameraReview przedstawiła swoją listę pięciu najciekawszych nowości jakie przedstawiono na Photokinie. Zdecydowane pierwsze miejsca przypadło systemowi Micro 4/3 i Panasonicowi G1, o których też szeroko się rozpisywaliśmy.

Drugie miesje zajęła Leica, która wśród licznych premier przeciekających wcześniej głównie z francuskiej prasy przedstawiła model S2 - kosztujący 20 tysięcy euro aparat o 37,5 megapikselowej matrycy.

Zaszczytne trzecie miejsce to kontrowersyjna nowa moda na dodawanie opcji filmowania w zaawansowanych lustrzankach - najlepsze przykłady to Nikon D90 i Canon 5D Mark II.

Czwarta pozycja przypadła Sigmie DP2 - to nowa wersja znanego i cenionego (choć słabiutko się sprzedającego) aparatu kompaktowego, który idzie pod prąd nowym modom i trendom na coraz większe zoomy i coraz większą interpolację obrazu.

Ostatnie miejsce zestawienia to nowy sensor Fujifilm: Super CCD EXR. I tutaj osobiście się nie zgodzę z autorem zestawienia - o ile nowe matryce Fuji robią wrażenie, to dopiero system Real 3D powoduje prawdziwy podziw, mimo że niewiele jeszcze o nim wiadomo.

A jakie są Wasze propozycje na najciekawszą premierę Photokiny? Zapraszamy do komentowania!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)