Polacy robią aż 2 symulatory bycia fotografem. W to trzeba zagrać!

Polacy robią aż 2 symulatory bycia fotografem. W to trzeba zagrać!
Marcin Watemborski

15.09.2021 10:16, aktual.: 26.07.2022 14:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli jesteście miłośnikami fotografii, a z jakiegoś powodu nie możecie wyjść i robić zdjęć, nie wszystko stracone. Po to, by pobawić się w fotografa, wystarczy mieć dostęp do komputera. I nie mówimy tu o trybach fotograficznych w grach wideo, a o pełnoprawnych symulatorach.

Symulatory różnych zajęć stale zyskują na popularności w świecie gier wideo. Obecnie można zagrać praktycznie w symulator wszystkiego, łącznie z symulatorem kozy, bezdomnego, pszczoły czy rolnika. Na liście nie zabrakło również symulatorów bycia fotografem, a za oba odpowiadają polskie studia gamingowe.

Birding Simuator

Jak sama nazwa wskazuje, Birding Simulator jest symulatorem przeznaczonym dla miłośników ptaków. Każdy fotograf-orgnitolog znajdzie tu coś dla siebie. Gra opiera się na podglądaniu ptaków, co robimy z perspektywy pierwszej osoby.

Birding Simulator - Official Announcement Teaser || T-Bull

Gracz wcielający się w fotografa dzikiej przyrody, musi dobrać odpowiedni sprzęt i spokojnie obserwować pierzastych towarzyszy, by w odpowiedniej chwili wcisnąć spust migawki. Twórcy (studio T-Bull) bardziej skoncentrowali się w tej produkcji na wiernym oddaniu wyglądu ptaków niźli na samym procesie fotografowania, chociaż tego dowiemy się, dopiero gdy (lub czy) gra ujrzy światło dzienne.

Obecnie Birding Simulator jest w fazie produkcji i nie wiem, kiedy oficjalnie się ukaże. Więcej informacji na temat gry znajdziecie na Steamie.

Photography Simulator

Podobnie, jak w powyższym przypadku, tytuł nie zostawia cienia wątpliwości względem charakteru gry. Photography Simulator to po prostu symulator fotografa, choć w znacznie szerszym rozumieniu niż Birding Simulator.

Photography Simulator - Trailer

Naszym zadaniem jest nie tylko robienie zdjęć, ale również umiejętna zarządzanie sprzętem fotograficznym (korpusem, obiektywami, dronem, a nawet akcesoriami jak kapelusz), ale zajęcie się publikacją w mediach społecznościowych i sprzedażą ich w bankach zdjęć. Można powiedzieć, że każdy, kto marzy o zastaniu fotografem, mógłby spróbować swoich sił najpierw w wirtualnym świecie. Dzięki temu dosadnie zrozumie, że ten zawód to nie tylko pstrykanie fotek.

W tym przypadku również nie wiemy, kiedy dokładnie ukaże się gra. Na Steamie jeszcze nie jest dostępna. Za rozwój produkcji odpowiadają firmy Madnetic Games oraz PlayWar S.A.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

Co poza symulatorami?

Jeśli nie możecie się doczekać ciekawej gry z motywem fotograficznym, to już niebawem będziecie mieli okazję zagłębić się w historię kryminalną thrilleru Martha Is Dead, gdzie do waszej dyspozycji będzie średnioformatowy aparat tradycyjny. Tam fotografia wchodzi na wyższy poziom – bez niej nie da się rozwiązać zagadki morderstwa.

Póki co możecie też rzucić okiem na grę Pokemon Snap, której niedawno ukazała się nowa część. Oczywiście nie da się zapomnieć o trybach fotograficznych w Cyberpunku 2077 czy Ghost of Tsushima. Parafrazując znanego reżysera gier wideo Hideo Kojimę – robiąc zdjęcia w świecie wirtualnym, stajesz się lepszym fotografem.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)