Popraw swoje zdjęcia, używając przeglądarki internetowej

Popraw swoje zdjęcia używając przeglądarki internetowej
Popraw swoje zdjęcia używając przeglądarki internetowej
Jacek Siwko

20.01.2011 17:10, aktual.: 01.08.2022 14:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fot. celeste li / Flickr

Potrzebujesz prostego w obsłudze i skutecznego narzędzia do szybkiej obróbki zdjęć? Męczy Cię zamieszczanie fotografii na Facebooku, Flickrze, Picasie? Wypróbuj aplikacji Picnik.

Potrzebujesz prostego w obsłudze i skutecznego narzędzia do szybkiej obróbki zdjęć? Męczy Cię zamieszczanie fotografii na Facebooku, Flickrze, Picasie? Wypróbuj aplikacji Picnik.

Każdy, kto zajmuje się fotografią, doskonale wie, że tzw. zdjęcie idealne po prostu nie istnieje. Potrzeba czasu i nieustannej praktyki, by robić fotografie, które są nienagannie naświetlone czy perfekcyjnie skadrowane. Jednak nawet drobny retusz w programie graficznym jest zazwyczaj niezbędny, by zdjęcie uzyskało wyższy walor estetyczny.

Często jednak bywa tak, że wykorzystuje się jedynie podstawowe funkcje aplikacji do obróbki zdjęć, aby poprawić jasność, kontrast lub wykadrować obraz. Niektórzy twierdzą nawet, że fotograf nie powinien kupować oprogramowania, jeśli nie zarabia na swoich zdjęciach.

Rozwiązaniem w tym przypadku może być internetowy program do obróbki zdjęć Picnik. Serwis jest całkowicie darmowy i oferuje szereg łatwych w obsłudze funkcji. Picnik został założony w 2007 roku, a już 3 lata później dołączył do rodziny aplikacji oferowanych przez firmę Google.

Obraz

Już pierwsza wizyta na stronie www.picnik.com wystarczy, by stać się ekspertem od tej aplikacji. Brzmi to nieco lepiej niż godziny nauki Photoshopa. Internetowy program oferuje dodatkowe opcje pozwalające na natychmiastową publikację obrobionej fotografii - to dodatkowa zachęta.

Dostępne są opcje umożliwiające wysłanie zdjęcia na adres e-mail, konto na Facebooku, Flickrze, Twitterze czy MySpace, a wszystko to bez otwierania kolejnych okien w przeglądarce. Można również zapisać zdjęcie na dysku.

Adres Picnik.com warto zapamiętać jeszcze z jednego powodu. Jeśli ktoś przykładowo wyjeżdża na wycieczkę i korzysta z Internetu w kawiarence internetowej, gdzie nie ma zainstalowanych programów do obróbki zdjęć, a chce wysłać kilka fotografii, to Picnik jest w takich przypadkach nieoceniony.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)