Poprawa jakości zdjęcia online – programy dla każdego

Poprawa jakości zdjęcia online – programy dla każdego

Jak poprawić jakość zdjęć online lub na telefonie? Podpowiadamy
Jak poprawić jakość zdjęć online lub na telefonie? Podpowiadamy
Źródło zdjęć: © fot. Shutterstock
Kasia Piotrowska
10.04.2020 12:54, aktualizacja: 10.04.2020 14:54

Często potrzebujemy dokonać szybkiej obróbki fotografii na czyimś sprzęcie, nie chcąc przy tym tracić czasu na instalacje programu. W takich sytuacjach poprawa jakości zdjęcia online to dobry wybór. Jakie programy są w tym najlepsze?

Przede wszystkim musimy liczyć się z tym, że poprawa jakości zdjęcia online lub w telefonie nie zawsze będzie dopieszczona w najmniejszym detalu, z powodu ograniczonych funkcji programu. Są jednak programy, które mimo darmowej internetowej wersji zbliżają się do perfekcji.

Proste w obsłudze, darmowe, ale profesjonalne programy?

Jednym z najsławniejszych edytorów jest oczywiście Photoshop. Jednak głównie korzystają z niego profesjonaliści, którzy pracują w nim na co dzień, co składnia ich do zakupu wcale nie taniego programu. Wbrew pozorom na rynku pojawia się coraz więcej edytorów w wersji online lub do pobrania, świetnie sprawdzających się w korekcie fotografii.

Programem wartym uwagi i ściągnięcia jest np. Photoscape. Znajdziemy w nim mnóstwo funkcji, pozwalających nam na zaawansowaną obróbkę zdjęć.

Jeśli jednak chodzi o internetowe programy, to mamy z czego wybierać. Część z nich posiada zaawansowane opcje, naśladujące popularnego Photoshopa.

  1. Photopea: współpracuje z większością formatów graficznych, znajdziemy to narzędzia takie jak maski czy warstwy. Aplikacja dostępna jest w różnych językach, dlatego cieszy się dużą popularnością, zyskując miano jednej z najlepszych w swojej dziedzinie. Wiele osób twierdzi, iż od strony technicznej łudząco przypomina Adobe Photoshop.
  2. GIMP: oferuje funkcje takie jak przekształcanie (służące np. do modelowania rys twarzy), pędzel MyPaint, malowanie symetryczne, maski, warstwy bądź przeźroczystości. Dodatkowo strona posiada możliwość stosowania dodatkowych wtyczek. To program, w którym wykonamy zarówno prostą, jak i zaawansowaną korektę.
  3. Pixlr X: to nowa wersja programu Pixlr Editor, została wzbogacona o estetyczny interfejs oraz proste w obsłudze narzędzia. Świetnie sprawdza się przy podstawowej obróbce fotografii, ponieważ brakuje mu opcji retuszu.
  4. Zdjęcia Google: prosta w obsłudze aplikacja, która znajduje się na telefonach oraz przeglądarkach w komputerze. Znajdziemy tam podstawowy zakres funkcji związanych z korektą zdjęć. Każdy użytkownik Google zapewne nie jednokrotnie edytował zdjęcia przy jej pomocy.

Jaki program do poprawy jakości zdjęć w telefonie jest najlepszy?

Kiedy w grę wchodzi podstawowa poprawa jakości zdjęcia online, większość z nas wykonuje ją na naszych smartfonach. Głównie skupiamy się na filtrach, kolorach, jasności czy dodatkowych akcentach. Te i inne funkcje posiada kilka darmowych aplikacji:

  1. Snapseed - najczęściej polecany program do szybkiej obróbki zdjęć, posiadający m.in. 29 filtrów, możliwość robienia odbitek, rozmycia, tryb pędzla i wiele innych.
  2. Adobe Photoshop Express – znajdziemy tu podstawowe funkcje z rozszerzonej płatnej wersji, jednak nie jest to jej zamiennik. Jeśli jednak szukamy aplikacji z większą ilością zaawansowanych narzędzi, warto po nią sięgnąć.
  3. Pixlr – internetowa wersja posiada również prostą w obsłudze aplikacje, wyposażoną w przyjemny interfejs oraz opcje dorównujące pełnej wersji online.

Poprawa jakości zdjęć online to z pewnością świetne rozwiązanie dla każdego amatora fotografii. Wbrew pozorom powyższe programy zyskują mnóstwo pozytywnych opinii również od specjalistów. Zanim więc sięgniemy po zakup drogich edytorów, warto przejrzeć ofertę bezpłatnych odpowiedników.

Zobacz więcej pomysłów na edycje zdjęć:

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)