Przyszłość jest tu i teraz. Ludzie zaczęli latać dronami

Przyszłość jest tu i teraz. Ludzie zaczęli latać dronami
Marcin Watemborski

27.05.2021 08:19, aktual.: 26.07.2022 14:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Doszliśmy do tego etapu w rozwoju technologii, że dawne wymysły komiksów i filmów science-fiction stały się prawdą. Pamiętacie Hobgoblina ze "Spider-Mana"? Złoczyńca latał na bardzo szybkiej desce. Okazuje się, że to możliwe.

Przeważnie piszemy o dronach w kontekście fotograficznym i filmowym. Wielu twórców potrafi je wykorzystać naprawdę niesamowicie. Wystarczy rzucić okiem na prezentację stadionu Etihad, na którym gra drużyna Manchester City czy niesamowite nagrania z wnętrza wulkanu. Jednak wraz z rozwojem technologii pojawiają się nowe opcje i było to tylko kwestią czasu, by ludzie zaczęli testować loty dronami.

Dron unoszący dziecko

Na tym filmiku zobaczymy 6-śmigłowego drona, który wygląda bardzo potężnie. Jego płóz trzyma się chłopiec, którego wiek, wzrost i wagę trudno określić. Wydaje się dość mały i zapewne nie waży więcej niż 40-45 kilogramów.

Czy to możliwe, by dron uniósł dziecko? Jasne – wszystko zależy od mocy, którą mają silniki w połączeniu ze dużymi śmigłami. Czy jest to bezpieczne? Koniec filmu pokazuje, że niekoniecznie. Dobrze, że chłopieć miał kask.

Hobgoblin istnieje?

W kwietniu 2021 roku w internecie pojawił się niesamowity filmik pokazujący mężczyznę, który "ujeżdża" latającą deskę zupełnie jak jeden z głównych antagonistów w świecie "Spider-Mana" – Hobgoblin. Naprawdę jednak mamy do czynienia tutaj ze specyficznym dronem.

HOVERBOARD AIRCRAFT ON ROAD FULL VIDEO, Real Flight Personal Drone Flying On Viral Video Certified

Według opisu filmu na YouTube jest to efekt wielu lat pracy nad spełnieniem marzeń o latającej desce. Dla przypomnienia – inspiracją dla wielu takich projektów jest pojazd Marty’ego McFly z "Powrotu do przeszłości". Podobno ten dron jest w stanie unieść ciężar o wadze 500 funtów, czyli ponad 225 kg.

Twórcą latającej deski jest Hunter Kowalski, który na Instagramie wrzuca coraz ciekawsze filmiki z testów. Ciekawe, kiedy zobaczymy takie drony w powszechnym użyciu. Póki co nie zapowiada się, by miało to nastąpić szybko.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także