Różowa laguna w Australii wygląda jak ze snu. Aż nie chce się wierzyć, że istnieje

Różowa laguna w Australii wygląda jak ze snu. Aż nie chce się wierzyć, że istnieje

Różowa laguna w Australii wygląda jak ze snu. Aż nie chce się wierzyć, że istnieje
Źródło zdjęć: © © Kristina Makeeva / [Instagram](https://www.instagram.com/hobopeeba/)
Marcin Watemborski
17.01.2022 10:22, aktualizacja: 17.01.2022 11:51

Miejsce, które widzicie na zdjęciach, jest jak najbardziej prawdziwe. Hutt Lagoon znajduje się niedaleko miasta Gregory na zachodzie Australii. Przepiękny, soczysty róż jeziora to coś, co przyniosło całemu regionowi niesamowitą popularność. To pozycja obowiązkowa na liście każdego miłośnika podróży i krajobrazów.

Hutt Lagoon to miejsce niezwykłe. Jezioro znajdujące się 2 kilometry od granicy Oceanu Indyjskiego co roku przyciąga tysiące turystów za sprawą swojego niezwykłego koloru. Woda w nim jest przepięknie różowa. I to nie za sprawą żadnych chemikaliów, a czystej natury. To doskonały dowód na to, że przyroda potrafi nas zaskoczyć i to w najmniej oczekiwany sposób.

Zachodnią Australię odwiedziła fotografka artystyczna Kristina Makeeva, której niezwykłe prace prezentowaliśmy w przeszłości. Jej konikiem są bajkowe sesje zdjęciowe w przepięknych sukniach balowych. O ile wcześniej zachwycaliśmy się zdjęciami na tle zamarzniętego jeziora, tak dzisiaj czas na wodę w kolorze gumy balonowej.

Przepiękna barwa jeziora to zasługa słonej wody i żyjących w niej alg z gatunku Dunaliella salina. Są one ogromnym źródłem beta-karotenu oraz witaminy A. W przemyśle spożywczym stosuje się je do barwienia żywności. Powierzchnia kolonii alg na jeziorze Hutt Lagoon wynosi... 250 hektarów, czyli aż 2,5 miliona metrów kwadratowych! To największa taka na świecie.

Więcej zdjęć Kristiny znajdziecie na jej Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)