Samsung Galaxy S21 Ultra ma najlepszy aparat na świecie! Wygrał wszystko!

Samsung Galaxy S21 Ultra ma najlepszy aparat na świecie! Wygrał wszystko!
Marcin Watemborski

14.01.2021 09:17, aktual.: 06.03.2024 22:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung Galaxy S21 Ultra pokazuje naprawdę poważne podejście do kwestii fotografii mobilnej. Producent przyłożył się do moduły aparatu w najnowszym smartfonie. Tuż przed premierą wyciekły oficjalne filmy prasowe z dokładną specyfikacją. Oto, jaki aparat ma Samsung Galaxy S21 Ultra.

Samsung Galaxy S21 Ultra to nowy flagowiec ze stajni tego producenta. Tak, jak podejrzewaliśmy, Samsung znacznie przyłożył się do aparatu. Smartfon został wyposażony w poczwórny moduł aparatu fotograficznego. Na jego pokładzie znajdziemy:

  • Aparat ultraszerokokątny: Kąt widzenia 120 stopni, przysłona f/2.2, rozdzielczość 12 Mpix z pikselami o wielkości 1,4 mikrometra, Dual Pixel AF
  • Aparat szerokokątny: Rozdzielczość 108 Mpix (64 Mpix dla S21 oraz S21+) z pikselami o wielkości 0,8 mikrona, AF oparty na detekcji fazy, optyczna stabilizacja obrazu, duża rozpiętość tonalna
  • Teleobiektyw 1: Rozdzielczość 10 Mpix z pikselami o wielkości 1,22 mikrometra, przysłona f/2.4, 3-krotne powiększenie, Dual Pixel AF, optyczna stabilizacja obrazu
  • Teleobiektyw 2: Rozdzielczość 10 Mpix z pikselami o wielkości 1,22 mikrometra, przysłona f/4.9, 10-krotne powiększenie, Dual Pixel AF, optyczna stabilizacja obrazu

Piątym czujnikiem, który znajdziemy na pleckach Samsunga Galaxy S21 Utra jest laserowy AF, który zapewni bardzo szybkie ustawianie ostrości nawet w kiepskich warunkach oświetleniowych. Nie zabrakło też lampy błyskowej opartej na technologii LED.

Obraz

Interesującą technologią jest Space Zoom, czyli możliwość 100-krotnego cyfrowego przybliżenia obrazu. Dzięki zaawansowanej stabilizacji obrazu i zablokowaniu zoomu (Zoom Lock), nawet przy tak dużym powiększeniu, zdjęcia wyjdą nieporuszone. To coś, czego brakowało współczesnym smartfonom.

Tryb nocny opiera się nie tylko na zaawansowanych algorytmach odszumiania fotografii obliczeniowej, ale również na matrycy światłoczułej o fizycznie dużym rozmiarze pikseli. Są one w stanie przyjąć więcej światła, co zaowocuje obrazem o znacznie lepszej jakości. Na dodatek nieporuszone zdjęcie będzie można wykonać bez konieczności używania statywu.

Product demo camera master

Jako pierwszy smartfon, Samsung Galaxy S21 Ultra pozwoli na nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K/60p przy użyciu każdego z obiektywów. W automatycznym trybie rejestrowania filmów w Full HD, klatkaż będzie przechodził z 30 na 60 kl./s. Filmowanie jest wspierane przez zaawansowane algorytmy stabilizacji obrazu, co sprawia, że będzie on wyglądał niemal jak nagrany przy użyciu gimbala.

Tym, co zasługuje na ogromną pochwałę, jest tryb "Single Take". Zdjęcia i krótkie filmiki zostaną przetworzone przez sztuczną inteligencję, dodatkowo animując motyw przy nagraniu. Oprócz tego zostanie zwiększona rozpiętość tonalna, zdjęcia i filmy będą odszumione, kolory odpowiednio wyrównane, jak również będą lepiej widoczne szczegóły.

Krótko mówiąc - WOW! Samsung Galaxy S21 Ultra wznosi się na wyżyy fotografii mobilnej i obliczeniowej. Moduł aparatu zapowiada się genialnie i może być to marzenie każdego mobilnego twórcy. Tutaj już nawet format Apple ProRAW z iPhone’a 12 Max Pro nie robi takiego wrażenia. Samsung wygrał wszystko!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)