Samsung ISOCELL HM3: Zobacz, jak działa matryca z Galaxy S21 Ultra

Samsung ISOCELL HM3: Zobacz, jak działa matryca z Galaxy S21 Ultra

Samsung ISOCELL HM3: Zobacz, jak działa matryca z Galaxy S21 Ultra
Marcin Watemborski
27.05.2021 13:37, aktualizacja: 27.05.2021 15:37

Firma Samsung wzbudziła niemałe zainteresowanie na rynku smartfonów fotograficznych po prezentacji swojego najnowszego flagowca – Samsung Galaxy S21 Ultra. Urządzenie zostało okrzyknięte królem fotografii obliczeniowej. Jest to zasługa nie tylko sztucznej inteligencji, ale również sensora ISOCELL HM3.

Matryca światłoczuła Samsung ISOCELL HM3 została zaprezentowana w połowie stycznia 2021 roku i dotychczas instalowana jest jedynie w smartfonie fotograficznym Samsung Galaxy S21 Ultra. 108-megapikselowy sensor pozwala na osiągnięcie bardzo imponujących wyników.

Interesujące jest to, że Samsung pokazał prezentacje matrycy dopiero 4 miesiące po premierze. To sugeruje, że matryca może stać się częścią oferty dla innych producentów smartfonów.

ISOCELL HM3 Image Sensor: Official Introduction | Samsung

Samsung lansuje ISOCELL HM3 jako profesjonalną matrycę do smartfonów, która zapewnia wysoką jakość obrazu. W prezentacji zobaczymy sposób łączenia 4 sąsiadujących pikseli w układzie Quad Bayer dla polepszenia wyników w gorszych warunkach oświetleniowych, jak również zachwalanie szczegółowości matrycy. System Nonapixel jest rodzimym rozwiązaniem Samsunga.

Filmik pokaże również sposób działania technologii Smart ISO Pro, która automatycznie dobiera czułość poszczególnych pikseli, by zapewnić odpowiednie naświetlenie sceny i możliwie najszerszą rozpiętość tonalną. Po to, by zdjęcia nie były zaszumione, składowe obrazy przechodzą przez algorytm biorący poziom szumów ze zdjęć na niskiej czułości i implementują go do końcowego obrazu.

W kwestii kręcenia filmów, Samsung ISOCELL HM3 pozwala na kręcenie wideo w rozdzielczości 8K, 4K/120p oraz 1080p/240p. Przy wsparciu zaawansowanego systemu autofokusa matryca pozwoli na uchwycenie zdjęć, z którymi niewiele innych mogłoby konkurować. Oczywiście, jeśli mówimy o smartfonach.

Prezentacja jest ciekawym dodatkiem do kampanii reklamowej, którą wypuścił Samsung niedawno. Podkreśla w niej niedociągnięcia iPhonów, a wręcz je wyśmiewa.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)