Sony A7R II z najlepszą matrycą w historii testów DxO

Sony A7R II
Sony A7R II
Marcin Falana

01.09.2015 09:06, aktual.: 01.09.2015 11:06

Sony A7R II zobyło najwyższą ocenę pod względem osiągów matrycy w teście DXO. Matryca A7R II zdetronizowała Nikona D810 i zostawiła w tyle Canona 5DS.

Porównanie wyników DXO dla: Sony A7R II, Canon 5DS, Nikon D810
Porównanie wyników DXO dla: Sony A7R II, Canon 5DS, Nikon D810

Sony produkuje matryce już od jakiegoś czasu i trzeba przyznać, że wychodzi im to coraz lepiej. Poza rozwojem swoich linii aparatów, japoński producent dostarcza matryce do większości aparatów konkurencji np. Nikonów.

Najnowszy aparat Sony A7R II z pełnoklatkową matrycą otrzymał od DxO za osiągi matrycy 98 punktów - najwięcej w dotychczasowej historii. Tuż za Sony A7R II plasuje się Nikon D810 z wynikiem 97, a ponad 10 punktów mniej otrzymał najnowszy Canon EOS 5DS - 87.

Obraz

Sony A7R III z wyglądu jest kopią starszego brata Sony A7 II. W porówaniu do poprzednika, nowa magnezowa obudowa ma przeprojektowany uchwyt z przodu oraz przycisk spustu migawki. Dodano także blokadę pokrętła trybów czy rozwinięto możliwości indywidualnych ustawień. Sercem bezlusterkowca Sony A7R II jest nowa pełnoklatkowa matryca BSI CMOS o imponującej rozdzielczości 42.4 Mpix bez filtra dolnoprzepustowego. Podobnie, jak w modelu A7 II, producent zastosował tu 5-osiowy system stabilizacji optycznej, której skuteczność ocenia na 4,5 EV. Warto też podkreślić, że jest to pierwszy pełnoklatkowy i zarazem największy sensor BSI CMOS, jaki do tej pory zaprezentowano. Sensor pracuje z czułościami w zakresie ISO 100-25600 z możliwością rozszerzenia do ISO 50-102400. Nowa konstrukcja matrycy współpracuje z wydajnym procesorem BIONX X, co ma umożliwiać również sczytywanie informacji ok. 3,5x szybciej, niż w modelu A7R.

Matryce Sony już w pełnoklatkowych lustrzankach notował bardzo dobre osiągi. Potem potwierdził to aparat kompaktowy Sony RX1. Od modelu Sony A7R, który otrzymał od DxO 95 punktów , można powiedzieć, że Sony pokazało swoje możliwości. Potwierdza to także pozycję lidera w tej jednak niełatwej dziedzinie.

DxO podkreśla, że ich oceny dotyczą jedynie osiągów matrycy, nie biorą pod uwagę innych aspektów jak fotografowanie, ergonomia, szybkość działania itd. Więc zanim zamówicie Sony A7R II przejrzyjcie pełne testy tego sprzętu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)