Sony A7S nowym królem wideo?

Sony A7S nowym królem wideo?
Jakub Kaźmierczyk

30.07.2014 06:20, aktual.: 26.07.2022 19:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Odkąd zaczęliśmy filmować lustrzankami minęło zaledwie kilka lat. Kiedyś wybór był prosty - Canon, bo nikt inny nie radził sobie z tym tak dobrze. Dziś, rynek wygląda jednak zupełnie inaczej.

Mimo, że to Nikon w modelu D90 jako pierwszy umieścił możliwość filmowania w klasycznej lustrzance, to jednak jego główny konkurent, Canon, szczególnie modelem 5D mark II trafił do bardzo szerokiego grona odbiorców szukających świetnej jakości obrazu połączonej z przyzwoitą ceną.

Od tego czasu minęło jednak kilka lat, rynek jest zdecydowanie bogatszy, a konkurencja coraz silniejsza. To dobry znak, szczególnie dla nas, konsumentów bo w bardzo szybkim tempie dostajemy nowe, coraz lepsze rozwiązania.

Znany z bardzo dokładnych testów wszelkich urządzeń filmujących, portal EOS HD porównał ze sobą kilka popularnych modeli aparatów, w tym Canona 5D mark III, Panasonica GH4, tytułowego Sony A7S, A7R, A6000 oraz dwie kamery - Sony FS100 i Blackmagic Pocket.

Brane pod uwagę były przede wszystkim: zakres dynamiczny, ostrość i praca w trudnych warunkach oświetleniowych. Jak twierdzi EOS HD, Sony A7S to pierwszy aparat, który w niemal każdych warunkach wypada lepiej od swojego głównego konkurenta, czyli Canona 5D mark III. Różnice zobaczycie na poniższym wideo udostępnionym przez EOS HD.

Jak widać, Sony modelami A7 idzie jak burza. A7R ma obecnie jeden z najlepszych na świecie sensorów, A7S rewelacyjnie radzi sobie z trudnymi warunkami oświetleniowymi, nagrywa w 4K, a do tego, jak widać - króluje również w jakości plików wideo. Canon, który do tej pory dobrze radził sobie z konkurencją, dziś ma naprawdę trudny orzech do zgryzienia. Już nie możemy doczekać się Photokiny - może sytuacja obróci się znów o 180 stopni?

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)