Sony HVL-F28RM wykorzystuje wykrywanie twarzy do zrobienia lepszego portretu

Sony HVL‑F28RM wykorzystuje wykrywanie twarzy do zrobienia lepszego portretu

Sony HVL-F28RM wykorzystuje wykrywanie twarzy do zrobienia lepszego portretu
Marcin Watemborski
15.09.2020 08:04, aktualizacja: 15.09.2020 10:04

Firma Sony, oprócz zaprezentowania korpusu Sony A7C z nowym obiektywem, przedstawiła kompaktową lampę błyskową Sony HVL-F28RM, która jest promowana jako "najmniejsza i najlżejsza na świecie". Niech was nie zwiedzie jej niepozorny wygląd, bo umie całkiem sporo.

Lampa błyskowa Sony HVL-F28RM jest najmniejszą i najlżejszą lampą, przeznaczoną do pełnoklatkowych bezlusterkowców na rynku (stan na sierpień 2020 roku). Po podłączeniu do korpusu Sony A7C z obiektywem Sony FE 28-60 mm f/4-5.6 tworzy najmniejszy taki zestaw w swojej klasie.

Flash został wyposażony w bardzo interesującą funkcję. Podłączony do aparatów Sony A7C, Sony A7S III, Sony A7R IV oraz Sony A9 II, będzie w stanie wykorzystać opcję wykrywania twarzy do odpowiedniego zbalansowania balansu bieli, jak również mocy błysku i światła zastanego. W ten sposób portret fotografowanej osoby będzie dobrze naświetlony oraz będzie miał naturalne kolory.

Palnik Sony HVL-F28RM jest obracany w zakresie 120 stopni, a samo urządzenie zasilają dwie alkaliczne baterie AA lub akumulatory NiMH. Oprócz tego, lampą można zarządzać za pośrednictwem wyzwalacza radiowego, a konstrukcja została uszczelniona przed działaniem kurzu i wilgoci.

Lampa błyskowa Sony HVL-F28RM ma pojawić się w sprzedaży zimą 2020 roku i kosztować 249 dolarów, czyli około 935 złotych.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)