Sony ma poważniejsze problemy ze sprzętem, niż wszyscy myślą

Sony ma poważniejsze problemy ze sprzętem, niż wszyscy myślą

Sony ma poważniejsze problemy ze sprzętem, niż wszyscy myślą
Marcin Watemborski
25.11.2021 13:33, aktualizacja: 25.11.2021 15:46

Dopiero co pisaliśmy o tym, że niebawem dostanie 3 popularnych bezlusterkowców Sony będzie graniczyło z cudem, a już okazuje się, że jest jeszcze gorzej. Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 przypomina o sobie w każdej branży. Źródła donoszą o znacznych brakach w magazynach giganta.

Dłuższy czas temu Sony przestało produkować pierwszą wersję bezlusterkowców Sony A7, później dołączył do nich: Sony A9 oraz Sony A7R II. Ostatnie informacje donoszą o przerwie w wytwarzaniu korpusów: Sony A6100, Sony A6400 oraz Sony A7 II. Podejrzewamy, że tego trzeciego nie zobaczymy ponownie na sklepowych półkach – zwłaszcza, że ma godnych następców.

Na stronie internetowej Nikkei, która często publikuje doniesienia z branży elektroniki znajdujące później oficjalne potwierdzenie, Sony stoi przed poważnym problemem dotyczącym braków podzespołów. Krótko mówiąc – zagrożona jest ciągłość produkcji znacznej liczby urządzeń z portfolio japońskiego giganta.

Zgodnie z informacjami zawartymi na Nikkei, ze 159 obiektywów do bezlusterkowców, aż 67 proc. zasobów magazynowych gotowego sprzętu jest na wyczerpaniu, a 13 proc. już nie ma. Dotyczy to japońskiego rynku, który może być odwzorowaniem globalnej sprzedaży Sony – zarówno w USA, jak i Europie.

Na tę chwilę brakuje konkretnych danych na temat tego, które obiektywy są jeszcze dostępne, a których nie ma. Nie wiemy również, kiedy producent uzupełni niski stan produktów w magazynach.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)