Sony wstrzymuje produkcję 3 aparatów. Jeśli planowałeś któryś kupić, będzie problem

Sony wstrzymuje produkcję 3 aparatów. Jeśli planowałeś któryś kupić, będzie problem

Sony wstrzymuje produkcję 3 aparatów. Jeśli planowałeś któryś kupić, będzie problem
Marcin Watemborski
24.11.2021 09:31, aktualizacja: 26.07.2022 14:18

Po prawie 2 latach trwania pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 powinniśmy się już przyzwyczaić do tego, że czasami może brakować jakichś podzespołów. Jednak to wciąż zaskakuje, tym bardziej jeśli mówimy o takich gigantach jak Sony. Produkcja trzech popularnych bezlusterkowców została właśnie wstrzymana.

Jeśli mieliście w planach zakup Sony A7 II, Sony A6100 czy Sony A6400, mamy dla was złe wieści. O ile w przypadku korpusu Sony A7 IV od początku było wiadomo, że producent będzie miał obsuwę, to kwestia starszych modeli jest mocno zastanawiająca.

W komunikacie rozesłanym przez Sony podano, że produkcja trzech popularnych modeli aparatów została wstrzymana. Firma nie będzie ich wysyłała do dilerów ani klientów ze względu na braki magazynowe. Na liniach produkcyjnych zabrakło procesorów.

Sytuacja jest o tyle niefortunna, że Black Friday za pasem, niebawem też będzie Cyber Monday, czyli dni znane z ogromnych wyprzedaży. Ci, którzy polowali na jeden z wymienionych korpusów, będą musieli się obejść smakiem albo zmienić wymagania. Oprócz bezlusterkowców, wstrzymana została również produkcja kamery Sony PXW-Z190 oraz mikrofonu Sony ECM-B1M.

Warto zwrócić uwagę na to, że Sony A6100 oraz A6400 to modele z 2019 roku, więc nie takie stare. Nie można powiedzieć tego samego o Sony A7 II, którego następcami są: Sony A7 III oraz Sony A7 IV, który ma pojawić się niebawem w sklepach. Przypominamy, że Sony A7 (pierwszy model), został wycofany z produkcji jakiś czas temu, gdy czwartej generacji nie było jeszcze na rynku. Obawiamy się, że Sony A7 II może już nie wrócić do sprzedaży, ale tego dowiemy się z czasem.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)