Sony po tajniacku ulepsza Sony A7R III oraz A7R IV. Sprawdź, co kupujesz

Sony po tajniacku ulepsza Sony A7R III oraz A7R IV. Sprawdź, co kupujesz08.04.2021 09:42
Sony po tajniacku ulepsza Sony A7R III oraz A7R IV. Sprawdź, co kupujesz

Jeśli masz w planach zakup któregoś z 2 ostatnich modeli bezlusterkowców Sony o wysokiej rozdzielczości, lepiej sprawdź kod producenta. Wychodzi na to, że na rynku są po 2 wersje każdego z nich. Oto co musisz wiedzieć o wydanych po cichu ulepszonych modelach.

Pewnie nawet nie wiedzieliście (my też nie), że Sony wydało 2 nowe wersje swoich bezlusterkowców o dużej rozdzielczości matrycy. Rzecz dotyczy Sony A7R III oraz Sony A7R IV. Z początkowych informacji wydaje się, że to w większości zmiany ergonomiczne i kosmetyczne. Nie wiadomo nic na temat poprawy jakości obrazu.

Na poniższym filmiku zobaczycie korpus Sony A7R III, który w kodzie producenta ma literę A na końcu. Właśnie ona świadczy o tym, że mamy do czynienia z inną niż pierwotna wersja. To samo tyczy się Sony A7R IV, które podobnie ma w kodzie produktu to samo oznaczenie.

Product Feature | Alpha 7R III (ILCE-7RM3A) | Sony | α

Oba korpusy z literą "A" mają ulepszone tylne wyświetlacze LCD. Zamiast oryginalnej rozdzielczości 1,44 miliona punktów, mają nawet 2,36 miliona (!). Jeśli chodzi o wytrzymałość baterii, została ona zmniejszona o 10 zdjęć przy używaniu samego wyświetlacza (bez wizjera elektronicznego). Idąc dalej – w modelu A7R IV zobaczymy zmianę kosmetyczną. Na dole odchylanego panelu nie znajdziemy logo z napisem "Sony". Oprócz tego nie wiadomo czy coś więcej uległo zmianom.

Rzecznik Sony potwierdził wspomniane różnice dotyczące wizjera oraz napisu na Sony A7R IV. Obniżoną o 10 zdjęć wydajność baterii również. Jednocześnie dostaliśmy informację, że sugerowana cena europejskie zostaje ta sama.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)