Sony po tajniacku ulepsza Sony A7R III oraz A7R IV. Sprawdź, co kupujesz

Sony po tajniacku ulepsza Sony A7R III oraz A7R IV. Sprawdź, co kupujesz

Sony po tajniacku ulepsza Sony A7R III oraz A7R IV. Sprawdź, co kupujesz
Marcin Watemborski
08.04.2021 09:42, aktualizacja: 09.04.2021 09:15

Jeśli masz w planach zakup któregoś z 2 ostatnich modeli bezlusterkowców Sony o wysokiej rozdzielczości, lepiej sprawdź kod producenta. Wychodzi na to, że na rynku są po 2 wersje każdego z nich. Oto co musisz wiedzieć o wydanych po cichu ulepszonych modelach.

Pewnie nawet nie wiedzieliście (my też nie), że Sony wydało 2 nowe wersje swoich bezlusterkowców o dużej rozdzielczości matrycy. Rzecz dotyczy Sony A7R III oraz Sony A7R IV. Z początkowych informacji wydaje się, że to w większości zmiany ergonomiczne i kosmetyczne. Nie wiadomo nic na temat poprawy jakości obrazu.

Na poniższym filmiku zobaczycie korpus Sony A7R III, który w kodzie producenta ma literę A na końcu. Właśnie ona świadczy o tym, że mamy do czynienia z inną niż pierwotna wersja. To samo tyczy się Sony A7R IV, które podobnie ma w kodzie produktu to samo oznaczenie.

Product Feature | Alpha 7R III (ILCE-7RM3A) | Sony | α

Oba korpusy z literą "A" mają ulepszone tylne wyświetlacze LCD. Zamiast oryginalnej rozdzielczości 1,44 miliona punktów, mają nawet 2,36 miliona (!). Jeśli chodzi o wytrzymałość baterii, została ona zmniejszona o 10 zdjęć przy używaniu samego wyświetlacza (bez wizjera elektronicznego). Idąc dalej – w modelu A7R IV zobaczymy zmianę kosmetyczną. Na dole odchylanego panelu nie znajdziemy logo z napisem "Sony". Oprócz tego nie wiadomo czy coś więcej uległo zmianom.

Rzecznik Sony potwierdził wspomniane różnice dotyczące wizjera oraz napisu na Sony A7R IV. Obniżoną o 10 zdjęć wydajność baterii również. Jednocześnie dostaliśmy informację, że sugerowana cena europejskie zostaje ta sama.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)