Sony ma prawie połowę udziałów na rynku matryc światłoczułych

Sony ma prawie połowę udziałów na rynku matryc światłoczułych

Sony ma prawie połowę udziałów na rynku matryc światłoczułych
Marcin Watemborski
18.02.2020 08:38, aktualizacja: 26.07.2022 14:59

Firma Sony jest niekwestionowanym liderem w świecie matryc światłoczułych. Według badań i raportów, ten producent jest w posiadaniu prawie 50 proc. udziałów całego rynku. Tuż za Sony plasuje się Samsung.

Sony Semiconductor Solutions Group to spółka zajmująca się produkcją matryc światłoczułych – do lustrzanek cyfrowych, bezlusterkowców oraz smartfonów. Według badań japońskiej firmy Techno Systems Research, grupa jest w posiadaniu 49,1 proc. udziałów całego rynku sensorów. Na drugim miejscu jest południowokoreańska firma Samsung (17,9 proc.), natomiast na trzecim OmniVision z USA (9,5 proc.).

Mimo ogromnej przewagi Sony nad Samsungiem, ta firma nie powinna lekceważyć konkurencji. Od 2018 roku producent matryc z Południowej Korei realizuje plan rozszerzenia działań na rynku matryc światłoczułych i jako swój jawny cel stawia przebicie udziałów Sony. Mimo tego, że różnica jest bardzo duża, Samsung pnie się w górę i zamierza podołać wyzwaniu do 2030 roku. W 2018 roku jednak udziały Samsunga były większe. Według TSR wynosiły one wtedy 21,6 proc., więc w minionym roku widać wyraźny spadek. Z resztą w przypadku Sony również. W zeszłym roku firma była w posiadaniu 51,2 proc. wpływów.

Obraz

Jestem bardzo ciekawy, jak będzie kształtował się ten rynek w przyszłym roku, biorąc pod uwagę epidemię koronawirusa 2019-nCoV, która spowodowała problemy z dostarczaniem podzespołów z fabryk w Chinach. Sony wydało oficjalne oświadczenie, w którym poinformowało o opóźnieniach, co na pewno odbije się na wynikach finansowych w przyszłorocznym podsumowanium. Mówił o tym też Hiroko Totoki - dyrektor finansowy Sony.

Problemy, na które człowiek nie ma wpływu bardzo mocno wpływają na każdy rynek. Kilka lat temu spore straty dotyczyły firmy Nikon ze względu na serię trzęsień ziemi w Kumamoto.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)