Sony SLT-A37 - nowe półprzezroczyste lustro dla amatora

Sony SLT‑A37 - nowe półprzezroczyste lustro dla amatora

Sony SLT-A37
Sony SLT-A37
Piotr Dopart
17.05.2012 07:30, aktualizacja: 26.07.2022 20:33

Oparty na technologii półprzezroczystego lustra Sony SLT-A37 to najnowsza lustrzanka w ofercie Sony, mająca kusić nabywców łatwością obsługi, dobrym autofokusem i 7 klatkami na sekundę w trybie seryjnym.

Nowy sprzęt tradycyjnie wykorzystuje matrycę Exmor CMOS o fizycznym rozmiarze APS i efektywnej rozdzielczości 16,1 megapiksela. Oferowany przez sensor i procesor obrazu Sony BIONZ zakres czułości sięga od ISO 100 do ISO 16 000. Producent obiecuje, że możliwości matrycy pozwalają na wykorzystanie funkcji cyfrowego przybliżenia Clear Image Zoom, która ma podwajać efektywną ogniskową przy zachowaniu pełnej liczby pikseli, prawdopodobnie dzięki interpolacji, tak jak w 41-megapikselowej Nokii 808 PureView. Matryca jest stabilizowana (SteadyShot INSIDE), przez co zapewnia korektę drgań o ±4EV.

Sony SLT-A37
Sony SLT-A37

Nieruchome lustro Sony SLT-A37 pozwala na łatwe osiągnięcie dużej prędkości zdjęć seryjnych i zapewnia ciągłość działania automatyki ostrości w trybie priorytetu zdjęć seryjnych Tele-zoom. Tryb ten powiększa środkowy fragment obrazu z przetwornika, umożliwiając wykonanie serii wyraźnych i szczegółowych zdjęć w tempie do 7 klatek na sekundę — nawet gdy główny obiekt pozostaje w ruchu. 15-polowy AF aparatu opiera się na  detekcji fazowej i wyposażony został w trzy czujniki krzyżowe. Sony SLT-A37 zapewnia również zapis filmów w formacie AVCHD (50i/25p), umożliwiając stosowanie wspomnianego autofokusu nawet w trybie wideo.

Sony SLT-A37
Sony SLT-A37

Elektroniczny wizjer Tru-Finder o rozdzielczości 1,44 mln punktów, znany z modelu SLT-A57, ma zapewniać 100-procentowe pokrycie kadru. Specjalny tryb ułatwia korzystanie z wizjera osobom noszącym okulary. Gdyby zaś to nie wystarczyło do wygodnego fotografowania, aparat ma również uchylny (180º) ekran Clear Photo LCD (przekątna 2,7 cala) ułatwiający fotografowanie z perspektywy ptasiej lub żabiej.

Sony SLT-A37
Sony SLT-A37

Jako oferta dla zaawansowanych amatorów Sony SLT-A37 pozwala na wykorzystanie trybu zaawansowanej automatyki (Superior Auto), a tryb automatycznego komponowania portretów samoczynnie określa położenie fotografowanej osoby i kadruje scenę zgodnie z regułą trójpodziału. Technologia By Pixel Super Resolution (wykorzystywana także przez wspomniany wyżej Clear Image Zoom) ma gwarantować z kolei, że liczba pikseli w tak skadrowanym portrecie nie ulegnie zmniejszeniu.

Sony SLT-A37
Sony SLT-A37

Wraz z Sony SLT-A37 Sony ogłasza premierę obiektywu SAL18135 (na zdjęciach - zapięty na korpusie). Kitowy zoom z mocowaniem Sony A oferuje zakres ogniskowych 18-135 mm przy świetle f/3,5-5,6. SAL18135 wyposażono w cichy silnik SAM.

Nowy aparat Sony z półprzezroczystym lustrem SLT-A37 będzie dostępny w Polsce od czerwca 2012 r.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)