Sony IMX382 to malutka matryca, która może nagrywać i śledzić z prędkością 1000 kl./s

Sony IMX382 to malutka matryca, która może nagrywać i śledzić z prędkością 1000 kl./s
Marcin Falana

17.05.2017 11:52, aktual.: 26.07.2022 18:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sony stworzyło wyjątkową, malutką matrycę, która może nagrywać z prędkością 1000 kl./s oraz jednocześnie śledzić i rozpoznawać obiekty. Jak myślicie - gdzie znajdzie zastosowanie ta nowa technologia?

Sony zaprezentowało przemysłową matrycę CMOS i mimo że została ona stworzona z myślą o liniach produkcyjnych i robotach, jest bardzo interesująca także dla świata fotografii. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku matrycy, w którą jest wyposażony RX100 V, IMX382 jest sensorem typu “stacked CMOS”, w którym układy elektroniczne, w tym te odpowiedzialne za obróbkę obrazu, są ułożone tuż za matrycą. Umożliwia to szybkie działanie, w tym wykonywanie zdjęć z prędkością 1000 kl./s. Jednak 1,27-megapikselowa matryca IMX382 potrafi znacznie więcej. Może jednocześnie przetwarzać obraz i rozpoznawać przedmioty. Zerknijcie na filmik poniżej.

High speed vision sensor creats "High Speed Vision Sensing" world.

Matryca wykorzystuje informacje o kolorze i jasności, dzięki czemu potrafi niewiarygodnie szybko identyfikować przedmioty i je śledzić. Prawdopodobnie nie jest to technologia, którą można bezpośrednio zastosować w smartfonach czy aparatach, chociaż patrząc na osiągi nowego trybu śledzenia oczu w Sony A9, można podejrzewać, że została zastosowana podobna metoda, z tym że w aparacie mamy jeszcze do obsłużenia system autofokusu. Zapowiada się, że Sony jeszcze wielokrotnie zadziwi nas swoimi nowymi pomysłami związanymi z obrazowaniem.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)