Sony znów notuje niższą sprzedaż aparatów. Co przyniesie ten spadek?

Sony znów notuje niższą sprzedaż aparatów. Co przyniesie ten spadek?

Sony A99 II
Sony A99 II
Źródło zdjęć: © © KB
Marcin Falana
03.11.2016 09:40, aktualizacja: 26.07.2022 18:47

Sony opublikowało dane finansowe z drugiego kwartału. Sprzedaż i dochody rok do roku spadły zarówno dla oddziału cyfrowego obrazowania, jak i całej firmy, mimo to Sony zanotowało zysk.

Głównym powodem spadków dochodu firmy Sony rok do roku jest silny jen i szkody, jakie spowodowało trzęsienie ziemi w Kumamoto. Wartość sprzedaży w dziale cyfrowym spadła z 23,1 do 14,9 miliarda jenów. Z czego firma szacuje, że 3 miliardy jenów pochłonęło usuwanie skutków trzęsienia ziemi. Pod względem ilościowym spadek to aż 25,2%. Mimo to Sony zanotowało zyski w drugim kwartale, co może oznaczać, że powoli wychodzi na prostą.

Obraz
© Sony

Koncern jest dobrej myśli. Według Sony, sprzedaż w dziale fotograficznym powinna być wyższa, niż wcześniej prognozowano, dzięki szybszej, niż zakładano, odbudowie infrastruktury, dostarczającej części do kamer i aparatów, która ucierpiała po trzęsieniu ziemi w Kumamoto z 2016 roku.

Sony spodziewa się także większych przychodów w związku z większą sprzedażą aparatów premium, na których skupia się już od jakiegoś czasu. Nie od dziś wiadomo, że właśnie na tych aparatach i obiektywach do nich dedykowanych producenci zarabiają najwięcej.

Obraz
© Sony

Jednym słowem, w przyszłym roku powinniśmy spodziewać się kolejnych korpusów A7, a może A9. Sony nie zabiło także pełnoklatkowych lustrzanek, wypuszczając A99 II, co ucieszyło i uspokoiło wielu użytkowników. W końcu sprzedaż lustrzanek jest nadal na wyższym poziomie niż bezlusterkowców.

Na naszym rynku Sony jest na drugim miejscu pod względem sprzedaży aparatów, co jest bardzo dobrym wynikiem (dane nieoficjalne). Miejmy nadzieję, że firma nadal będzie produkować ciekawe aparaty, bo cała linia A7 i kolejne jej generacje są godne uwagi. Nie wspominając o bezlusterkowcach z matrycą APS-C, czy ciekawych kompaktach serii RX.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)