Sprzętowe nowości tygodnia (21-27.12)

Sprzętowe nowości tygodnia (21‑27.12)

Sprzętowe nowości tygodnia
Sprzętowe nowości tygodnia
Mateusz Gołąb
28.12.2009 07:00, aktualizacja: 02.08.2022 09:32

Bez specjalnych sprzętowych fajerwerków obył się miniony tydzień. Pojawiło się kilka ciekawostek, parę fajnych informacji o wysyłaniu w kosmos Nikonów oraz podsumowanie cyklu o kupowaniu zestawów najtańszych lustrzanek.

Trudniej będzie o lepszą rekomendację innym producentom - na początku tygodnia świat obiegła informacja o tym, że na Międzynarodową stację kosmiczną poleci kilkanaście seryjnych i w żadnym wypadku niemodyfikowanych Nikonów D3s z obiektywami AF-S 14-24 mm f/2.8G (17500 zł + 6500 zł = 24000 zł za zestaw). Jeśli wziąć pod uwagę ceny elementów wyposażenia takiej stacji kosmicznej, to 264 tys. zł w sumie za 11 zestawów nie wydaje się kosmiczną ceną... Ja liczyłem średnie ceny, NASA pewnie dostało zniżkę...

Konkurencja dla Mikro Cztery Trzecie (test Olympusa E-P2 już niebawem na Fotoblogii) jakoś nie chce urosnąć. Co jakiś czas Samsung próbuje informować ogół o swoim NX10 ale słabo mu to wychodzi. W komentarzach na światowych forach, blogach są jednoznaczne. To straszny brzydal.

"Gustowne napisy" na tym Ricohu to nie pomyłka...
"Gustowne napisy" na tym Ricohu to nie pomyłka...

Jeśli już jesteśmy przy brzydalach, to firma Ricoh pokazała jak można oszpecić swój ładny przecież aparat. Chodzi o limitowaną wersję aparatu Ricoh GR Digital III, do której dodano paskudnie niebieskie wstawki oraz zmieniono czcionkę jaką nadrukowano informacje na obudowie i pokrętłach. Kosmiczne nieporozumienie. Na szczęście wyprodukowano ją tylko w 500 egzemplarzach.

Prosto i jakże fajnie napisał o wyborach obiektywów nasz fotoreporter Tomek Woźny. Trzeba koniecznie przeczytać!

Co do poradników, to w ramach podsumowań przeczytać możecie o 20 najpopularniejszych poradnikach na Fotoblogii z 2009 roku oraz podsumowanie cyklu o kupowaniu najtańszej lustrzanki.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)