Stary niedźwiedź mocno śpi, czyli genialne nagranie z pułapki fotograficznej

Stary niedźwiedź mocno śpi, czyli genialne nagranie z pułapki fotograficznej

Stary niedźwiedź mocno śpi, czyli genialne nagranie z pułapki fotograficznej
Źródło zdjęć: © © Robert Martinez / YouTube
Marcin Watemborski
15.07.2022 07:49, aktualizacja: 15.07.2022 10:29

Rozstawianie w lasach pułapek fotograficznych staje się coraz bardziej popularne. Miłośnicy zwierząt ukrywają aparaty i kamery tak, by dzikie zwierzęta ich nie zauważyły, a później mogą się cieszyć niezwykłymi nagraniami. Oto jeden z przykładów doskonałego wykorzystania technologii.

Na szczęście w przypadku tego niedźwiedzia nikt się go nie bał i nie trzeba było chodzić przy nim na palcach. Całą sytuację nagrała pułapka fotograficzna umieszczona w lesie przez pasjonata dzikiej przyrody i fotografa zwierząt Roberta Martineza.

Na nagraniu zobaczymy niedźwiedzia o imieniu Wilford, który mieszka w lesie narodowym Angeles. Misiek postanowił uciąć sobie kilkugodzinną drzemkę, co od razu przypadło do gustu internautom. Złapanie Wilforda podczas snu nie było jednak takie proste.

Wilford The Bear Makes A Bed And Takes A Nap In The Angeles National Forest

Martinez wyznaje, że zna leśne ścieżki, które przemierza niedźwiedź, ponieważ obserwuje go stale od 3 lat. Po to, by zarejestrować go w różnych sytuacjach, zmieniał położenie swoich fotopułapek wielokrotnie. Wykorzystał do tego urządzenie Browning Recon Force, które pozwala na rejestrowanie 20-megapikselowych zdjęć oraz wideo w rozdzielczości 4K. Koniec końców, kamera skończyła w łożu Wilforda, dzięki czemu ujęła uroczego olbrzyma podczas drzemki.

Na Instagramie Martineza znajdziecie mnóstwo zdjęć i filmików ukazujących zachowania Wilforda. Prawdopodobnie niedźwiedź nawet nie wie o tym, że ma cichego fana, który stale go obserwuje.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)