Strajk Kobiet w Warszawie. Podsumowanie piątkowego protestu na zdjęciach

Strajk Kobiet w Warszawie. Podsumowanie piątkowego protestu na zdjęciach
Źródło zdjęć: © fot. Ewa Suwińska
Klaudia Stawska

31.10.2020 10:12, aktual.: 26.07.2022 14:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Piątkowy protest w Warszawie, wspierający strajk kobiet osiągnął niewiarygodną skalę. Symbol walki o prawa kobiet znalazł się nawet na Pałacu Kultury i Nauki, co pokazuje, że Warszawa wspiera protestujących.

Piątkowy protest (30.10.2020) przyciągnął tysiące strajkujących, a niektórzy przyjechali do Warszawy również z innych miast. Na proteście pojawił się również prezydent miasta stołecznego, Rafał Trzaskowski, który w opublikowanym na Twitterze nagraniu przyznał:

  • Jestem tu, by zademonstrować solidarność z protestującymi. Wiemy, dlaczego tutaj jesteście, rozumiemy wasz gniew. Niestety, władza zafundowała nam tak haniebne decyzje w środku pandemii - powiedział i dodał, by uważać na siebie.
Obraz
© fot. Ewa Suwińska

Skala piątkowego protestu robi ogromne wrażenie, co widać na zdjęciach udostępnionych przez jedną z uczestniczek - Ewę Suwińską. Zdjęcie, na którym widać błyskawicę na Pałacu Kultury i Nauki poniosło się w sieci głośnym echem, ale również inne fotografie udostępnione przez fotografkę na Facebooku ukazują, jak ważna dla Polaków jest walka o prawa kobiet.

Wsparcie dla protestujących widać było w całej Warszawie. Zaangażowały się w nie również miejski spółki, np. na tablicach na przystankach ZTM wyświetlał komunikat: "Kobiety, jesteśmy z wami". Wyświetlano również czerwoną błyskawicę, symbol strajkujących.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)