Sztuczna inteligencja w Photoshopie automatycznie pokoloruje zdjęcia

Sztuczna inteligencja w Photoshopie automatycznie pokoloruje zdjęcia
Źródło zdjęć: © © Ansel Adams
Marcin Watemborski

25.01.2021 11:14, aktual.: 25.01.2021 12:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie raz, nie dwa prezentowaliśmy wam doskonałe prace retuszerów z całego świata, którzy koncentrują się na koloryzowaniu czarno-białych zdjęć. Dzięki algorytmom sztucznej inteligencji, wy też możecie nadać starym fotografiom nowego wyrazu. Photoshop pokoloruje je automatycznie.

Adobe Photoshop to jedno z najbardziej popularnych narzędzi do edycji zdjęć i grafiki. Producent zaimplementował niedawno nowe narzędzia, oparte na sztucznej inteligencji Adobe Sensei AI. Jedno z nich służy do automatycznego kolorowania czarno-białych fotografii.

Cały proces jest dziecinnie prosty, co możecie zobaczyć na poniższym filmiku. Wystarczy otworzyć czarno-biały kadr, wejść w opcje Filtr -> Neural Filters i z galerii wybrać opcję Koloruj. W samych funkcjach narzędzia możemy wybrać nasycenie filtra oraz pobawić się suwakami dotyczącymi korekcji kolorów. Resztą zajmie się algorytm SI.

How to Colorize Photos in Photoshop - #PHOMO

Patrząc na to, że narzędzie jest w pełni automatyczne, trzeba przyznać, że działa całkiem nieźle. Nie jest idealne, ale może stanowić dobry punk startowy do dalszej pracy. Na przykładzie zdjęcia, które wziąłem do testu, muszę jednak stwierdzić, że Sensei AI nie miało tam dużo pracy. Kolor oczu modelki w rzeczywistości jest niebieski, aczkolwiek białe tło się zgadza.

Obraz
Obraz
Obraz;

W przypadku zdjęcia Ansela Adamsa, algorytm pokazał, na co go stać. Nie jest idealnie, ale i tak całkiem nieźle!

Obraz
Obraz;

Znacznie lepiej poszło w przypadku kolorowania mema z Forestem Gumpem i Bernim Sandersem.

Obraz

Samo narzędzie wymaga od użytkownika ściągnięcia po wejściu w widok Neural Filters i zajmuje ono ok. 130 Mb. Nie wymaga ono dodatkowej opłaty.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)