Tak brzmi wulkan. Przepiękny film z Islandii w 4K

Tak brzmi wulkan. Przepiękny film z Islandii w 4K

Tak brzmi wulkan. Przepiękny film z Islandii w 4K
Marcin Watemborski
09.04.2021 10:48, aktualizacja: 09.04.2021 12:48

Islandia to przepiękna kraina pełna wulkanów, równin i wodospadów. Aktywność tych pierwszych potrafi wprawić w osłupienie i nic dziwnego w tym, że fotografowie oraz filmowcy poświęcają im dużo czasu. Ten film Jakoba Vegerforsa ukazuje naturę w jej pierwotnej formie.

To, jak wyglądają wulkany, nie jest nikomu z nas obce. Widzieliśmy mnóstwo filmów przedstawiających ich piękno, lecz mało kto pokusił się na to, by nagrać dźwięk skwierczącej lawy. Jakob Vegerfors połączył jedno i drugie, prezentując fascynujące, kompletne dzieło.

Na nagraniu artysty zobaczymy islandzki wulkan Geldingardalsgos w Fagradalsfjall, który od początku erupcji rozszerzył swoją aktywną powierzchnię przez co robieni mu zdjęć, nagrywanie filmów i dźwięku jest znacznie trudniejsze.

Sounds of Lava - No Music - Geldingadalur, Iceland 2021 - 4K

Temperatura wyciekającej lawy jest bardzo wysoka, co jest po prostu niebezpieczne – zarówno dla zdrowia ludzkiego, jak i funkcjonowania sprzętu. Niedawno pokazywaliśmy, co się dzieje z dronem, który wleci do wulkanu – tego nikt nie chcę powtarzać.

Vegerfors zapowiedział pojawienie się niebawem 20-minutowej wersji kojącego nagrania. Zdecydowanie warto będzie je zobaczyć.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)