Turkusowa zorza polarna to ekstremalnie rzadki widok. Ukazał ją astronauta z ISS

Turkusowa zorza polarna to ekstremalnie rzadki widok. Ukazał ją astronauta z ISS

Turkusowa zorza polarna to ekstremalnie rzadki widok. Ukazał ją astronauta z ISS
Źródło zdjęć: © © Thomas Pesquet / ESA
Marcin Watemborski
06.09.2021 09:45, aktualizacja: 06.09.2021 12:19

Thomas Pesquet dostarcza coraz bardziej widowiskowe obrazy z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Jego zdjęcia pokazują nie tylko interesującą perspektywę na Ziemię, ale również wrażliwość artystyczną samego fotografa. Tym kadrem zachwycił się cały świat.

Na ISS wraz z innymi astronautami przebywa Thomas Pesquet. Jest on nie tylko inżynierem, ale również fotografem. Jego pasja daje o sobie znać nawet w pracy, ale czemu się dziwić – kto by nie wykorzystał niesamowitej możliwości, jaką jest fotografowanie Ziemi z kosmosu?

Pesquet co chwilę wrzuca na swojego Twittera kolejne zapierające dech w piersi fotografie. Jedno z jego ostatnich zdjęć przedstawia zorzę polarną w kolorze żywego turkusu. Wygląda ona niemal jak kosmiczna rzeka spowijająca naszą planetę. Ten widok jest po prostu niesamowity!

Zorza (Aurora Australis), którą widzimy, powstaje jedynie przy spełnieniu określonych warunków. Przeważnie ma ona kolor różowy lub intensywnie zielony. Błękitny zafarb dający przepiękną turkusową barwę powstaje przy specyficznym oddziaływaniu pola magnetycznego Ziemi. Pesquet zdradza, że podczas wykonywania zdjęcia Księżyc był wysoko i świecił niezwykle jasno.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)