Turyści byli zaskoczeni widokiem erupcji wulkanu. Ich miny mówią wszystko

Turyści byli zaskoczeni widokiem erupcji wulkanu. Ich miny mówią wszystko

Ludzie są zaskoczeni widokiem erupcji wulkanu.
Ludzie są zaskoczeni widokiem erupcji wulkanu.
Źródło zdjęć: © Instagram | Vilhelm Gunnarsson
Marcin Watemborski
19.08.2022 12:14, aktualizacja: 24.08.2022 08:10

Vilhelm Gunnarsson jest islandzkim fotoreporterem. Wśród jego ostatnich materiałów można znaleźć ciekawą i zabawną serię zdjęć. Ukazują one reakcje ludzi, którzy po raz pierwszy zobaczyli erupcję wulkanu. Patrząc na te kadry od razu można stwierdzić, że taki widok robi niemałe wrażenie.

Vilhelm Gunnarsson pracuje jako fotoreporter dla islandzkiego portalu informacyjnego Visir. Jak można się domyślić, w związku z ostatnią aktywnością wulkanu Fagradasfjall, pojawił się on w okolicy. Jednak jego zdjęcia znacznie różnią się od tych, na których zobaczymy wyciekającą lawę.

Fotograf skoncentrował się na ludzkich emocjach. Turyści pojawiają się w okolicy wulkanu cały czas, podchodzą bardzo blisko, a nawet zdarza się, że wchodzą na ledwo zastygniętą lawę, lecz co innego liczy się bardziej. Mowa tu o pierwszym wrażeniu, gdy ich oczom ukazuje się wulkan.

Niektórzy są niesamowicie zaskoczeni, inni wręcz płaczą z wrażenia. Przed ich oczami rozgrywa się prawdziwy spektakl matki matury z niesamowitymi efektami. Wulkan nie tylko bardzo grzeje (lawa może mieć do 1400 stopni Celsjusza), ale też świeci gdy jest ciemno. Nie można zapomnieć o specyficznym zapachu różnych wydobywających się ze szczelin gazów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Turyści na zdjęciach Gunnarssona w większości mają szeroko otwarte usta z wrażenia. Widać, że to zjawisko było dla nich bardzo widowiskowe i zapamiętają je na długo. W końcu nie codziennie możemy być świadkami kształtowania nowych wzniesień w taki sposób.

Więcej zdjęć wulkanów znajdziecie na Instagramie.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)