Turyści w sandałach na śniegu w Tatrach. Te zdjęcia to dowód braku roztropności

Turyści w sandałach na śniegu w Tatrach. Te zdjęcia to dowód braku roztropności
Źródło zdjęć: © © Marcin Szkodziński / FORUM
Marcin Watemborski

02.06.2022 07:50, aktual.: 26.07.2022 13:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lato zbliża się wielkimi krokami, co poczuli już niektórzy turyści, spędzający czas w polskich górach. Niestety nie wzięli pod uwagę tego, że w wyższych regionach leży śnieg. Absurdalną sytuację ujął członek Polskiej Agencji Fotografów FORUM.

Fotograf Marcin Szkodziński wybrał się w weekend w Tatry, gdzie jego oczom ukazał się dość charakterystyczny widok. Fotoreporter dostrzegł sporo turystów, którzy przemierzali górskie szlaki, będąc kompletnie nieprzygotowanymi.

Wielokrotnie pisaliśmy jak przygotować się do wyjścia na fotograficzne łowy w górach, a to właściwie niewiele różni się od wyprawy turystycznej. Fotograf górski Karol Nienartowicz niejednokrotnie zwracał uwagę, że odpowiedni strój to podstawa, a to nijak ma się do tego co uwiecznił reporter agencji FORUM.

Obraz
© © Marcin Szkodziński / FORUM

Na zdjęciach zobaczymy ludzi w krótkich spodenkach, cienkich ubraniach, a nawet… sandałach! Taki strój zdecydowanie nie pasuje na wiosenną wędrówkę po górach – tym bardziej że w wielu miejscach widać jeszcze śnieg. Wystarczy chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe.

Mimo tego, że TOPR zawiesił wydawanie komunikatów lawinowych pod koniec maja 2022 roku, to wciąż w Tatrach bardzo łatwo o wypadek. Jeśli nie jesteśmy odpowiednio ubrani, a nasze buty nie odznaczają się dobrą przyczepnością, pogotowie ratunkowe może mieć w jednej chwili mnóstwo roboty, próbując nam pomóc.

Obraz
© © Marcin Szkodziński / FORUM

Rada specjalistów zawsze brzmi podobnie – idąc w góry, pamiętaj o dobrym obuwiu, spakuj kurtkę do plecaka, weź czekoladę, poinformuj kogoś, że wychodzisz i kiedy zamierzasz wrócić, ale przede wszystkim uważaj na siebie.

Obraz
© © Marcin Szkodziński / FORUM
Obraz
© © Marcin Szkodziński / FORUM
Obraz
© © Marcin Szkodziński / FORUM

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)