Ty też możesz zrobić zdjęcia satelitarne! Umożliwia to Canon i satelita CE-SAT-1

Ty też możesz zrobić zdjęcia satelitarne! Umożliwia to Canon i satelita CE-SAT-1

Ty też możesz zrobić zdjęcia satelitarne! Umożliwia to Canon i satelita CE-SAT-1
Marcin Watemborski
19.01.2021 07:06, aktualizacja: 26.07.2022 14:34

Marzyłeś kiedyś o tym, by spojrzeć w kosmos z perspektywy, jakiej nie znasz? Jeśli tak, to ten projekt Canona jest dla ciebie. Dzięki nowej stronie internetowej, każdy może wcielić się w badacza i poczuć się jakby pracował dla NASA.

Co prawda satelita CE-SAT-1B została został zniszczony w zeszłym roku, ale nic straconego – przynajmniej dla nas. Jego pierwsza wersja – CE-SAT-1 – wciąż orbituje wokół Ziemi. Canon przekształcił ostatnio swoją stronę internetową poświęconą podbojowi kosmosu tak, by każdy, kto chce, mógł skorzystać z obrazów uchwyconych przez krążący statek.

Satelita Canon CE-SAT-1 jest wyposażony w pełnoklatkową lustrzankę cyfrową Canon EOS 5D Mark III, która pozwala na rejestrowanie zdjęć ukazujących obszar 6x4 km, czyli łącznie 24 km kwadratowe. Oczywiście na stronie nie będziemy mieli podglądu na żywo, a bazować będziemy na już zarejestrowanych obrazach, lecz to i tak ciekawe dla samego doświadczenia.

Obraz

Ktoś powie, że przecież Ziemię możemy oglądać za pośrednictwem Google Maps i ich zdjęciom satelitarnym, ale gdzie tu zabawa w fotografa? Canon zadbał o to i dał użytkownikom świetną możliwość poznania swoich produktów w dość ekstremalnych warunkach. Jedyne co my musimy zrobić, to rozsiąść się wygodnie, przygotować myszkę i trochę poklikać.

Na stronie internetowej Redefine the Limits znalazło się też coś więcej niż symulator satelity. To miejsce w sieci poświęcone technologii Canona, którą można dowolnie eksplorować. Zobaczymy tu przekrój przez niemal wszystkie gatunki fotografii – od tej artystycznej, na naukowej kończąc. Jeśli jesteście miłośnikami technologii obrazowania, po prostu musicie poświęcić chwilę i zobaczyć, jak to wszystko działa.

Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)