Visual Story od Sony to świetne nowe narzędzie dla fotografów ślubnych

Visual Story od Sony to świetne nowe narzędzie dla fotografów ślubnych

Visual Story od Sony to świetne nowe narzędzie dla fotografów ślubnych
Marcin Watemborski
02.12.2020 15:11, aktualizacja: 02.12.2020 16:11

Firma Sony przedstawiła swoją nową aplikację, kierowaną bezpośrednio do fotografów ślubnych i okolicznościowych. Za jej pomocą można stworzyć prostą galerię, zarządzać danymi w chmurze i tworzyć prezentację w sieci. Ten program zdecydowanie przyspieszy pracę!

Visual Story to aplikacja mobilna dla systemu iOS, które współpracuje z aparatami serii Sony Alpha. Na postawie wyeksportowanych do chmury zdjęć, użytkownicy mogą tworzyć cyfrowe galerie oraz albumy i wysyłać je bezpośrednio do klientów. Aplikacja jest wspierana przez działanie algorytmów sztucznej inteligencji, które pomagają w organizacji zbioru zdjęć oraz odczytują metadane obrazów.

Celem aplikacji jest znaczne przyspieszenie drogi dotarcia zdjęć do klienta. Kiedy aparat jest połączony z Visual Story, zdjęcia z niego automatycznie są przenoszone do iPhone’a lub iPada, po czym trafiają do chmury Sony. Wszystkie obrazy są automatycznie sortowane, lecz użytkownik może to zrobić samemu po wybraniu odpowiedniego klucza – czy będzie to ocena, gwiazdki, czas wykonania zdjęcia, pozycja ostrości lub inne parametry.

Visual Story pozwala też na organizację zdjęć według różnych kadrów z tego samego wydarzenia – w osobnych grupach pojawią się przemowy, a gdzie indziej taniec. Aplikacja wykrywa zamknięte oczy, zmniejszając w ten sposób ilość zdjęć, które trzeba przejrzeć podczas selekcji materiału do albumu.

Jak w większości aplikacji fotograficznych, tak w Visual Studio nie zabrakło automatycznych presetów. Według upodobań fotografa, można je edytować. Ciekawą opcją jest ustawienie automatycznego nakładania presetu po przeniesieniu zdjęcia z aparatu. W ten sposób można oszczędzić sporo pracy przy każdorazowej edycji. Podobnie jest z korektą ekspozycji, balansu bieli, kontrastu, nasycenia etc.

Rozwiązanie polegające na trzymaniu zdjęć w chmurze pozwala na synchronizację wszystkich galerii na wielu urządzeniach. Aplikację można ściągnąć za darmo na urządzenia z iOS 13 i nowszymi. Wśród obsługiwanych aparatów znalazły się modele: Sony A7C, Sony A7R IV, Sony A7S III oraz Sony A9 II. Sony A7 III ma do nich dołączyć na wiosnę 2021 roku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)