W Nikonie Z8 odpadają mocowania pasków. Firma ogłasza kolejną akcję serwisową

W Nikonie Z8 odpadają mocowania pasków. Firma ogłasza kolejną akcję serwisową

W Nikonach Z8 odpada mocowanie paska.
W Nikonach Z8 odpada mocowanie paska.
Źródło zdjęć: © Licencjodawca
Marcin Watemborski
08.08.2023 10:18

Nikon Z8, mimo tego, że jest naprawdę świetnym aparatem, ma też swoje wady. Użytkownicy zaczęli zgłaszać problemy z odpadającymi mocowaniami paska, a to może być bardzo niebezpieczne. Nikt przecież nie chce, by jego aparat za przeszło 20 tys. zł gruchnął o ziemię. Producent ogłasza akcję serwisową.

Nikon Z8 to model, który pomógł producentowi odkuć się finansowo, ale jednocześnie ma swoje bolączki. W czerwcu 2023 r. Nikon ogłosił pierwszą akcję serwisową, która dotyczyła wymiany elementów mocowania obiektywu w Nikonie Z8. Oczywiście wszystko było darmowe.

Jakiś czas po wypłynięciu problemów z bagnetem, pojawił się kolejny problem. Użytkownicy Nikona Z8 zaczęli zgłaszać problemy z bolcami do mocowania paska. Zaczepy po prostu wypadały z korpusu aparatu lub się urywały. Na dowód fotografowie zamieszczali zdjęcia w sieci.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Producent postanowił "wziąć na klatę" kolejny problem z ich najnowszym pełnoklatkowym bezlusterkowcem. Akcja serwisowa będzie obowiązywała aparaty do końca okresu gwarancyjnego i obejmuje naprawę mocowania paska. Nikon jest w pełni świadomy problemu i zamierza zrobić wszystko, co może, by zniwelować niedogodności swoich klientów. Nie tylko naprawa jest bezpłatna, ale również wysyłka do serwisu.

Problem z mocowaniem paska w Nikonie Z8 nie dotyczy konkretnej serii aparatów. Jeśli zatem macie ten korpus w swoim fotograficznym arsenale, bądźcie świadomi, że pewnego dnia bolec od paska może się poluzować, a wasz aparat porządnie uderzy. Zalecamy zatem mocowanie pasków za pośrednictwem zaczepu do gwintu statywowego, bo nie znacie dnia, ani godziny nastąpienia awarii.

To, czy wasz aparat załapie się na darmową naprawę, wejdźcie na stronę Nikona i wpiszcie numer seryjny waszego korpusu.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)