Tonący F‑35C. W sieci pojawiło zastanawiające zdjęcie

Samolot F-35C - zdjęcie ilustracyjne
Samolot F-35C - zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © © U.S. Navy
Karolina Modzelewska

27.01.2022 19:21, aktual.: 26.07.2022 13:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie, rzekomo przedstawiające amerykański myśliwiec F-35C Lightning II, który 24 stycznia 2022 roku spadł z USS Carl Vinson do Morza Południowochińskiego. Do wypadku maszyny doszło podczas nieudanej próby lądowania na lotniskowcu.

Autentyczność zdjęcia nie została jeszcze potwierdzona, ale według serwisu The Aviationist, wiele wskazuje, że może być ono prawdziwe. Widać na nim niezniszczony myśliwiec F-35C, który unosi się na powierzchni wody z otwartą kabiną pilota.

Serwis zaznacza, że fotografia najprawdopodobniej została zrobiona chwilę przed tym, jak maszyna zaczęła tonąć w wodach Morza Południowochińskiego. Myśliwiec F-35, należący do grupy "Argonauts" z 147 Eskadry Myśliwskiej Strike Fighter (VFA) i przydzielony do Carrier Air Wing (CVW) 2 uległ wypadkowi 24 stycznia 2022 roku. Doszło do nieudanej próby lądowania na lotniskowcu USS Carl Vinson. Pilot maszyny zdążył się katapultować, ale siedmiu marynarzy odniosło obrażenia.

US Navy planuje odzyskać wrak myśliwca, aby uniemożliwić Chinom lub Rosji przechwycenie części i informacji na temat zaawansowanej maszyny piątej generacji. Na razie przedstawiciele Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych nie komentują przyczyn wypadku, a także działań związanych z odzyskiwaniem F-35C na Morzu Południowochińskim.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)